Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Tajemnica okularów serca - Twój Anioł z Nieba - Wydawnictwo Promic

Nic nie poprawia humoru tak jak dobra książka i czekolada :-). W naszym domu książki towarzyszą nam codziennie. Ignacy lubi bardzo szeroko pojętą literaturę dziecięcą. Ma swoje ulubione pozycje do których lubi wracać, ma też ulubione serie. I jedną z takich ulubionych serii jest cykl książek wydawanych przez Wydawnictwo Promic Twój Anioł z Nieba. Wcześniej pisałam już o dwóch częściach serii tu i tu, dzisiaj kolejna zatytułowana Tajemnica okularów serca.  
Nasz główny bohater całej serii Antek, tym razem wpakował się w nie lada kłopoty. Po dosyć niemiłej wymianie zdań ze swoją starszą siostrą Matyldą, postanawia w tajemnicy przed wszystkimi udać się na rowerze do warsztatu taty, zabierając ze sobą kota należącego do najstarsze córki Dobrzyńskich. Jednak to dopiero początek jego kłopotów, później jest coraz gorzej. Gdy Antoś dociera do miejsca pracy swojego taty, kot czmyka z rowerowego koszyka i wyrządza wiele szkód. Tata Antosia jest bardzo zły ponieważ uszkodzone zostały jego pamiątki. Chłopiec próbując się tłumaczyć z zaistniałej sytuacji jednak zamiast przyznać się do tego co zaszło, brnie w kolejne kłamstwo.   

W tym samym czasie w Niebie jego Anioł Stróż oraz jego koledzy otrzymali do przetestowania "okulary serca". Teraz wszyscy otrzymali zadanie aby zlecieć na ziemię i je wypróbować. Jednak okazuje się, że w okularach nie widzą zbyt dobrze, ponieważ patrzą sercem swoich podopiecznych. Gdy Antoś i jego przyjaciel z Nieba wracają do domu czeka na nich bardzo zmartwiona Pani Dobrzyńska, która nie wiedząc gdzie chłopiec pojechał, martwiał się o synka. Niestety próbując "wybielić" swoje postępowanie Antoś po raz kolejny mija się z prawdą. Jednak dzięki swoje Aniołowi Stróżowi, chłopiec postanawia wyznać rodzicom całą prawdę. Tajemnica okularów serca, to kolejna ciepła, wzruszająca i przede wszystkim pouczająca historia chłopca, który wraz ze swoim Aniołem Stróżem przeżywają wiele przygód ucząc się jak należy postępować w danych okolicznościach. Ignacemu seria bardzo się podoba, każda część niesie ze sobą przesłanie, pokazuje odpowiednie wzorce zachowań jak również bawi i cieszy. Dzieciom bardzo łatwo identyfikować się z bohaterami, ponieważ tak jak każdy z nas prowadzą spokojne rodzinne życie. Publikacja podobnie jak poprzednie części została wzbogacona bardzo ładnymi biało - czarnymi ilustracjami, które idealnie współgrają z treścią. Cała seria jest ważnym elementem naszej domowej biblioteczki.
Gorąco polecamy!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo PROMIC

Komentarze

  1. Tej serii nie znamy, ale wygląda ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam tej książki, ale wydaje się być interesująca.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty