Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Szukaj Szukaj od Granny

Wydawnictwo Granna od kilku już lat organizuje coroczny konkurs pod hasłem: Wymyśl grę zostań autorem Granny. Ostatnią laureatką została Pani Justyna Kubiak z grą Szukaj Szukaj.  


Szukaj Szukaj to gra skierowana do dzieci od 5 do 10 roku życia. Posiada aż trzy różne warianty gry, podczas rozgrywki brać w niej może udział od 2 do 4 graczy. Gra rozwija zdolności spostrzegawcze, analityczne, logiczne jak również językowe czy kreatywność. Jest to kolejną świetna propozycja z serii Smok Obibok Poleca. 


W pudełku znajdziecie:
- 55 kart (30 z zielonym rewersem (niższy stopień trudności)  i 25 z pomarańczowym (wyższy stopień    trudności),
- plansza ze wskazówką,
- instrukcję i plakat z grą w jednym.


W pierwszym wariancie gry mamy dość proste zasady, pomagają one dziecku wdrożyć się i lepiej poznać mechanikę gry. Tutaj ważną role odgrywa osoba dorosła, która to kieruje całą grą, pełni funkcję tzw. Mistrza Gry. Ów Mistrz tasuje dokładne wszystkie 55 kart po czym odlicza z nich 20 sztuk i kładzie je na stole obrazkami do dołu. Po takim przygotowaniu można rozpocząć zabawę. I tu nadal pierwsze skrzypce gra nasz Mistrz, gdyż to on odsłania pierwszą z wierzchu kartę po czym zadaje pytanie skierowane do wszystkich graczy. Możliwości są dwie. Zagadka może dotyczyć największego lub najmniejszego przedmiotu spośród widniejących na odsłoniętej karcie. Przy czym wielkość rysunków na wszystkich kartach jest taka sama, a pytanie odnosi się do rzeczywistych rozmiarów danych przedmiotów. Gracz, który jako pierwszy poda prawidłową odpowiedź otrzymuje kartę z rozwiązana zagadką. Wygrywa ten kto po wyczerpaniu wszystkich kart będzie miał ich najwięcej.  W drugim wariancie gry mamy kilka zmian. Po pierwsze Mistrza Gry zastępuje plansza ze strzałką. Po drugie w grze biorą udział tylko karty z zielonym rewersem. Po trzecie dochodzi trzecia zagadka która brzmi: co nie pasuje do zbioru? To pytanie jest już bardziej skomplikowane i wymaga od graczy większego skupienia i głębszej analizy. Klasyfikowanie określonych obiektów, idea zbioru czy wyszukiwanie podobieństw w danym zborze, wymaga od dzieci umiejętności analitycznych, logicznych, konkretnej wiedzy jak również kreatywności. Pozostałe zasady gry pozostają niezmienne w porównaniu do pierwszego wariantu. 


Trzecia w zarazem najtrudniejsza wersja gry to najprościej rzecz ujmując poszerzenie wariantu drugiego o karty w kolorze pomarańczowy. Taki zabieg znacznie podnosi poziom trudności gry, która skierowana jest już dla wprawionych w boju. 


Jednak możliwości Szukaj Szukaj nie kończą się na tych trzech wariantach gry.  Instrukcja dołączona do gry jest jednocześnie plakatem, który sprawdza się idealnie jako gra na spostrzegawczość. Młodsze rodzeństwo może poszerzać swoje słownictwo ucząc się nowych wyrazów a starszaki mogą ćwiczyć na przykład języka angielki. Ponadto same karty świetnie sprawdzają się jako pomoc w nauce języka obcego. 


Szukaj Szukaj to świetnie przygotowana gra merytorycznie. Proste zasady, dynamiczny przebieg gry a do tego jakże intensywny trening zwojów mózgowych. Duża ilość kary zapewnia rozrywkę na długo, gdyż grą nie sposób się znudzić. Możliwość manipulowania elementami ta by dopasować stopień trudności do graczy to kolejny duży plus gry. Na koniec jakość wykonania, do której nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń, gdyż firma Granna słynie nie tylko z bardzo ciekawych i edukacyjnych gier ale również z najwyższej jakości ich wykonania. 
Jak zapewne się domyślacie Ignacemu jako miłośnikowi gier planszowych bardzo spodobała się jedna z najnowszych propozycji Smoka Obiboka. W swojej kolekcji ma kilka pozycji z tej serii i jeszcze nigdy się na niej nie zawiódł. Grę polecamy wszystkim starszym przedszkolakom jak i uczniom, zapewnia świetną rozgrywkę a rodzice mają pewność,że zabawa przynosi wymierne korzyści w postaci kształtowania wielu jakże ważnych umiejętności. Mamy nadzieję, że podsunęliśmy Wam kolejny fajny pomysł na prezent świąteczny :-)Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

Granna

Komentarze

 1. Świetna.
  Podoba mi się grafiką. A i jak fajnie Ignaś gra 😃

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow rewelacja i Ignaś to bystrzacha

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna. Zapisuję na przyszłość, choć pewnie do tego czasu pokażesz inne ciekawe propozycje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty