Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Peter i Lena Dwa opowiadania - Wydawnictwo Zakamarki

Jedną z ulubionych autorek mojego dzieciństwa jest Astrid Lindgren. Jej wizja dzieciństwa, beztroskiej zabawy i czasu spędzonego z rówieśnikami, zawsze bardzo mi się podobała. Tym zamiłowaniem do twórczości pisarki pochodzenia szwedzkiego zaraziłam Ignacego. W jego biblioteczce znajduje się spora ilość książek autorki, a ostatnio do kolekcji doszła kolejna. Peter i Lena Dwa opowiadania to jedna z najnowszych publikacji jaka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zakamarki. 
W pięknie wydanej książce z twardą okładką i płóciennym grzbietem, znajdują się dwa opowiadania. Pierwsze z nich zatytułowane Ja też chcę mieć rodzeństwoopowiada o małym chłopcu, który podobnie jak jego koledzy pragnie mieć rodzeństwo. Gdy pewnego dnia, jego marzenie się spełnia i mama wraca do domu z małą siostrzyczką, Peter jest bardzo zadowolony. Jednak szybko zaczyna dostrzegać, iż rodzice bardzo są zaabsorbowani małą Leną, co więcej Peter zaczyna myśleć, że rodzice już go nie kochają. W wyniku zazdrości o uwagę i czas poświęcany przez rodziców najmłodszej członkini rodziny, chłopiec zmienia swoje zachowanie stając się  wprost nieznośny. Po jednym z takich wybuchów złości podchodzi do niego mama i mocno go przytula. Razem znajdują rozwiązanie z tej sytuacji. Od tej chwili Peter staje się niezastąpiony przy opiece nad młodszą siostrzyczką, a z czasem doczekuje się także braciszka.  
,

Drugie opowiadanie nosi tytuł Ja też chcę chodzić do szkoły. Nasi mali bohaterowie już podrośli i teraz 7 - letni Peter jest już uczniem, a Lena rezolutną 5 - latką, marzącą o tym aby rozpocząć już naukę w prawdziwej szkole. Pewnego dnia podczas śniadania, starszy brat oznajmia dziewczynce, że zabiera ją ze sobą do szkoły. Lena jest z tego powodu bardzo szczęśliwa, wreszcie zobaczy jak wygląda szkoła brata. Gdy docierają na miejsce na Lenę czeka mnóstwo atrakcji, zabaw i udział w lekcjach. Dziewczynce podoba się dosłownie wszystko i jest bardzo szczęśliwa, że Peter pokazał jej swoją szkołę. 


Astrid Lindgren tworzyła dzieła ponadczasowe, które zachwycają kolejne pokolenia. Humor w połączeniu z sytuacjami dnia codziennego sprawiają, że opowiadanie czyta się z ogromną przyjemnością. I nie inaczej jest w przypadku przygód sympatycznego rodzeństwa Petera i Leny. Ignacemu opowiadania bardzo się spodobały, skłoniły nas także do dyskusji na temat pojawienia się w naszej rodzinie kolejnego jej członka :-) Książka poza ciekawą treścią i pięknym wydaniem, odznacza się jeszcze bardzo ciekawymi ilustracjami autorstwa Ilon Wikland. Wszystko to połączone w całość dało piękny efekt końcowy. Książkę polecamy serdeczne, jesteśmy przekonani, że sprezentowana podczas zbliżającego się Dnia Dziecka, ucieszy każdego małego miłośnika książek.  Książkę znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - Peter i Lena. Dwa opowiadania
Wydawnictwo - Zakamarki
Autor - Astrid Lindgren
Ilustracje - Ilon Wikland
Oprawa - twarda
Liczba stron - 64
Rok wydania - 2017

Wydawnictwo Zakamarki

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty