Przejdź do głównej zawartości

Pajęczyca - gra zręcznościowa od Granny

Gry zręcznościowe zapełniają sporą część naszych regałów, mimo to coraz to nowe pozycje wzbogacają tą kolekcję. Nie tak dawno dołączyła do nich (jak się okazało) ulubienica Ignacego - Pajęczyca. Jest to kolejna już prezentowana przez nas pozycja wydana przez firmę Granna.  
W pudełku znajdziecie:

- Pajęczycę oraz jej sieć umieszczoną na plastikowej podstawie,
- 20 owadów,
- tarczę,
- chwytak,
- oraz instrukcję.Grę rozpoczynamy od włożenia wszystkich owadów w znajdujące się na podstawie otwory. Gdy wszystkie owady są już w pajęczej sieci a gracze są gotowi do rozpoczęcia rozgrywki zaczyna się zabawa. 


Celem gry jest zdobycie określonej liczby owadów (7 przy dwóch graczach lub 5 przy trzech i czterech graczach). Komu pierwszemu uda się ta sztuka ten zostaje zwycięzcą. Jednak nie jest to takie proste, jak mogło by się wydawać. Po zakręceniu tarczą strzałka wskakuje ile owadów gracz musi wyciągnąć w danej turze. Owady wyciągane są przy pomocy znajdującego się w zestawie chwytaka. Do tego momentu wszystko wydaj się iść jak z płatka. Jednak jest tutaj ktoś, kto nie chce dopuścić do utraty swoich zdobyczy - Pajęczyca pilnuje swojej sieci i uwięzionych w niej smakołyków. Co to oznacza dla graczy? Oznacza to, że spośród 20 umieszczonych na podstawce owadów, kilka z nich znajduje się w specjalnych otworach, z których po wyciągnięciu umieszczonego tam owada, Pajęczyca zaczyna podskakiwać. Gracz obudził ją ze snu a ona nie pozwala uwolnić swojej zdobyczy. W takim przypadku zawodnik, który tego dokonał musi jak najszybciej włożyć z powrotem owada w to samo miejsce. Jednocześnie jego kolejka się kończy a ruch należy do kolejnego gracza. 

W drugim wariancie gry zawodnicy mają za zadanie zdobyć owady o tych samych kolorach patyczków na których są umieszczone. Mechanizm działania jest taki sam jak w pierwszym wariancie, różni się tylko cel gdy oraz fakt, że po obudzeniu Pajęczycy zawodnik musi wybrać tylko jeden kolor patyczków który zatrzymuje, a pozostałe owady wkłada do otworów na podstawce.  


Pajęczyca to nie tylko świetna rozrywka dla całej rodziny, to także niezły trening motoryki małej, koncentracji, precyzji ruchów jak również pamięci. Gracze muszą wykazać się niezła pamięcią zapamiętując gdzie znajdują się pułapki a manipulowanie chwytakiem to super ćwiczenie małych paluszków. Gra wywołuje salwy śmiechu, wybudzona niespodziewanie Pojęczyca podskakuje jak szalona rozbawiając niemalże do łez.   


Ignacemu gra bardzo ale to bardzo się spodobała, szybka rozrywka, proste zasady i dużo śmiechu powodują, że sięgamy po nią bardzo często. Pięć minut z Pajęczycą dziennie gwarantuje poprawę nastroju na resztę dnia. Gra została bardzo starannie wykonana, elementy są trwałe i cieszą oko. Zabawka skierowana jest do dzieci od 4 roku życia. 


Polecamy serdecznie!!!

Grę znajdziecie TUTAJ

GrannaKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.