Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Niebieskie trójkąty konstrukcyjne Montessori

O tym, iż jestem zwolenniczką metodą Montessori pisałam już kilkukrotnie przy okazji prezentacji różnych pomocy dydaktycznych, które to należą własnie do tej metody. Dzisiaj kolejna zabawka genialna w swej prostocie a dająca nieograniczone możliwości zabaw. Niebieskie trójkąty konstrukcyjne Montessori to zestaw 12 identycznych trójkątów, które służą do układania różnych figur geometrycznych. Nasz zestaw pochodzi ze sklepu Kabum.  

Zestaw zaliczany jest do pomocy kształtujących zmysły czyli sensoryki. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia i pozwala im od najmłodszych lat poznawać świat geometrii, co jest fundamentem dalszej nauki matematyki. Podczas zabawy dzieci uczą się jak łączyć trójkąty aby uzyskać określone figury geometryczne jak również poznają ich podział. Ponadto podczas pracy na tym materiale dzieci ćwiczą:

- percepcję wzrokową,
- analizę z syntezę wzrokową,
- logiczne myślenie,
- myślenia analityczne,
- myślenie matematyczne,
- pamięć
- koordynację wzrokowo- ruchową,
- koncentrację,
- precyzję ruchów,
- jak również kreatywność.Do naszych trójkątów wydrukowałam Ignacemu z sieci 24 kary ze wzorami do układania. Synek od małego uwielbiał tego typu zabawy a zestaw, który dzisiaj prezentujemy spodobał mu się bardzo. Poza odwzorowywanie układów z kary, wymyśla przeróżne kształty łącząc trójkąty, manipulując nimi tak aby powstały tzw. fantazyjne wzory. Moc zabawy i ogrom możliwości przy użycie zaledwie 12 elementów.  


Zestaw kart zawiera 24 różne wzory o zróżnicowanej ilości elementów oraz stopniu trudności. Począwszy od 2 i 4 - elementowych układów przez 6 i 8 - elementowe aż do 12. Dzięki temu dzieci pracujące na zestawie mogą dopasować poziom do własnych umiejętności a z czasem podnosić poziom zadań.


A teraz zaprezentujemy jak Ignacy bawi się trójkątami. Na poniższych zdjęciach znajdują się układy dwuelementowe. 
Następnie wzory z 4 elementów. 

Nieco trudniejsze 6 - elementowe. 

Wzór składający się z 8 elementów.


I najtrudniejsze - układy 12 elementowe.

Oraz kilka wzorów ułożonych przez Ignacego bez użycia kart.


  
Układanie niebieskich trójkątów to nie tylko świetna zabawa, ale również intensywnym treningiem dla dziecka. Umiejętności matematyczne kształtowane od najmłodszych lat z pewnością w przyszłości przełożą się na lepsze wyniki w nauce tego jakże ważnego ale i trudnego przedmiotu. Dlatego od najmłodszych lat zawsze starałam się tak wybierać Ignacemu zabawki, aby te nie tylko spełniały funkcje zabawki ale jednocześnie kształtowały myślenie matematyczne. Jeżeli szukacie pomysłu na ciekawy prezent dla dziecka, taki który posłuży na długo, da możliwość kreatywnej zabawy a przy okazji będzie uczył to polecamy niebieskie trójkąty konstrukcyjne Montessori.   Karty ze wzorami znajdziecie TUTAJ 

Prezentowany przez nas dzisiaj zestaw trójkątów możecie znaleźć w dziale POMOCE MONTESSORI w sklepie Kabum.

Kabum - zabaki z pomysłem - sklepKomentarze

 1. Ale super wykorzystanie zwykłych trójkątów 😃

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow rewelacja jak zwykle uwielbiam pomoce Montessori ps link nie działa

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie najprostsze pomoce są najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo tu ciekawie, pomyślę nad trójkątami w następnej zabawie dla córki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tyle rzeczy ze zwykłych trójkątów?! WOW:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubie takie pomoce. Nie potrzeba wiele nakładu a i tak świetnie spełniają swoją rolę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty