Przejdź do głównej zawartości

Motylek - Plastyka dla dzieci - Wydawnictwo Arkady

Ignacy bardzo lubi różnego rodzaju prace plastyczne o czym dosyć często piszę pokazując co nowego u nas powstało. Oczywiście nie wszystkie jego "dzieła" lądują na blogu :-) jednak wszystkie dają mu ogromną satysfakcję a mnie cieszy wspólnie spędzony czas. Jednak nie zawsze synek był tak chętny do zabaw twórczych, jeszcze dwa lata temu nie był zbyt chętny do działania w tym temacie. Jednak nie poddawałam się i coraz to podsuwałam mu ciekawe pomysły w nadziei, że go zainteresują i podejmie próbę ich zrobienia. Czasami działało, czasami nie, jednak nadal próbowałam. Z czasem połknął bakcyla i sam zaczął się domagać kolejnych zabaw, wiele wymyślał sam, ale często też prosił oto abyśmy poszukali w internecie razem jakichś pomysłów. Wtedy też wyciągnęłam kilka kreatywnych książek z pomysłami na prace plastyczne, które kupiłam dużo wcześniej i czekały na swoje pięć minut. Zbiór książek z pomysłami na prace plastyczne stale rósł a Ignacy z prędkością niemalże światła wykonywał kolejne projekty. Ostatnio w naszym domu pojawiły się kolejne książki z inspiracjami na nowoczesne i zabawne pomysły służące rozwojowi wyobraźni plastycznej. I właśnie jedną z nich chciałam Wam dzisiaj przybliżyć. A mowa będzie o książce Plastyka dla dzieci wydanej przez Wydawnictwo Arkady.        


Na 260 stronach zebrano ponad 70 pomysłów na ciekawe i kreatywne zajęcia dla dzieci. Całość podzielona została na sześć rozdziałów, z których każdy prezentuje prace z innego tematu. I tak mamy tu następujące zagadnienia:
-  punkt i linia,
- kolory,
- forma,
- faktura,
- miary,
- kształty.
Każdy z rozdziałów poprzedzony jest krótką informacją czego dotyczy dany rozdział. I tak dzieci dowiadują się czym jest m. in. punkt, palma czy kółko, co to jest linia, światło, kolor, forma, faktura, miary, czy kształty. Po krótkim wstępie mamy przykłady prac plastycznych, które można wykonać w danym temacie. Prace pokazane są krok po kroku z dokładnym opisem oraz uzupełnione ilustracjami. Do każdego pomysłu wypisane są materiały potrzebne do jego wykonania jak również cel ćwiczenia. Jedne prace wymagają większego nakładu pracy inne minimalnego jednak wszystkie są bardzo ciekawe i nowatorskie. 


 

Na końcu każdego z rozdziałów umieszczona szablony, które zostały wykorzystane do stworzenia prac prezentowanych w danym temacie.Mimo, iż książki mamy od niedawna Ignacy ma już listę w jakiej kolejności chce wykonywać kolejne pomysły przedstawione w publikacji. Pierwsza już za nim, ze względu na nasz udział w projekcie Zwierzaki cudaki 3 powstał motylek inspirowany właśnie pomysłem znalezionym w książce. Z serii ukazała się również druga część pod tym samym tytułem (kolor czerwony), ale o nie bliżej napiszę już niebawem przy okazji prezentacji tego co Ignacy stworzył pod jej wpływem :-) Obie książki serdecznie polecamy sprawdzą się zarówno w domu, przedszkolu jak i szkole. A teraz motylek w wykonaniu Ignacego - pomysł zaczerpnięty w wyżej opisanej książki :-)

Odrysowane i wycięte koło pomalował na niebiesko i odłożył do wyschnięcia.

Po wyschnięciu farby mógł przystąpić do dzieła. Do zrobienia motylka potrzebował:

- uprzednio przygotowanego niebieskiego koła,
- farb - niebieskiej i żółtej,
- listka,
- płatków kwiatu,
- nożyczek i kleju,
- książki Plastyka dla dzieci.Na niebieskie koło przykleił listka...

...zmieszał dwie farby ze sobą i namalował skrzydła i różki motylka.

Następnie ozdobił skrzydełka i różki płatkami kwiatów. 

 


I motylek był już gotowy :-) I jak Wam się podoba? Nam bardzo :-)A tu jeszcze porównanie na czym Ignacy się wzorował :-)Wspomniane dzisiaj książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Wydawnictwo Arkady

Wpis powstał w ramach projektu Zwierzaki Cudaki 3 


Komentarze

 1. Bardzo fajny motyl.
  Wiosna u Was na całego. U nas już była i wiosna, i zima, i jesień jej wiosny 😁

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki świetne,a motylek przepiękny :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny motylek :-) no i książka ciekawa ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy obie części. Póki co wykorzystuję w pracy, ale z pewnością przyda się do zabaw plastycznych z Tygrysem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie