Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Lisek Chytrusek - Gra zręcznościowa od Granny

Dla wszystkich, którzy uwielbiają dobrą zabawę, mamy dzisiaj jedną z Ignacego ulubionych gier zręcznościowych, które ostatnimi czasy dostarczają nam nieziemskiej rozrywki :-). Poznajcie Liska Chytruska, bardzo sprytnego rudzielca, który czyha na nasze kury. Ogromna dawka śmiechu i jak to bywa przy grach zręcznościowych, także niezły trening motoryki małej, celności, cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Grę wydała firma Granna. 
W dosyć pokaźnym pudełku znajdziecie:

- cztery części płotu,
- dwie beczki,
- 8 połówek jajek,
- 2 kury,
- 1 Liska Chytruska,
- mechaniczną szynę,
- oraz instrukcję.


Przed pierwszą rozgrywką należy włożyć do mechanizmu szynowego dwie baterie alkaiczne typu AAA. Następnie trzeba złożyć elementy płotu a na ich końcach umocować beczki. Sami ich połączenie jak i późniejsze rozmontowanie jest bardzo proste i dziecko bez najmniejszych problemów podoła zadaniu. Całość po złożeniu jest dość sporych rozmiarów, co bardzo podoba się dzieciom. Następnie pod płot należy wsunąć mechanizm szynowy (po uprzednim jego włączeniu) i umieścić na środku płotu. Na koniec pozostaje umieszczenie Liska Chytruska na środku (tuż pod mechanizmem szynowych) płotu oraz obu kur w beczkach. Tutaj należy pamiętać o tym, aby licznik punktów, który się na nich znajduje, był ustawiony (w obu przypadkach) na numerze 1. Tak przygotowane elementy są gotowe do tego aby gracze rozpoczęli grę. 
Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy, z których każdy wybiera kurę (z zieloną czy czerwoną chustką na głowie) której będzie bronił przez Liskiem Chytruskiem. Można również grać w parach lub większych zespołach. Według instrukcji gra powinna przebiegać następująco: 

Na dany znak wszyscy gracze rozpoczynają rzucanie jajek w stronę liska tak aby trafić w tarczę znajdującą się tuż pod liskiem (mamy tu zastosowany mechanizm magnetyczny). Należy zwrócić uwagę aby jajka leżały na podłodze częścią zewnętrzną, gdyż na części wewnętrznej umieszczony jest magnes, który przesuwa mechanizm szynowy. Po celnym trafieniu nasz Chytrusek przemieszcza się wzdłuż płotu, tym samym zbliżając się na niebezpieczną odległość do którejś z kur. W momencie, gdy lis dotrze do danej kury, ona podskoczy a przeciwnik straci tym samym punkt. W tym momencie należy przerwać rozgrywkę aby zaznaczyć stratę punktu na beczce. Instrukcja mówi jeszcze o jednej zasadzie, mianowicie każde jajko, które przekroczy płot i wleci na pole przeciwnika, będzie należało do tego z graczy, który jako pierwszy je złapie. 


Poza opisanym wariantem gry, można nieco zmodyfikować zasady i tak jak my grać wykonując poszczególne rzuty indywidualnie (i tu także można według uznania ustalić ilość rzutów podczas danej rundy). Podczas tej wersji rozgrywka trwa nieco dłużej a możliwość przygotowania się do rzutu jajkiem sprawia, że dziecko ćwiczy precyzję i celność rzutów. Koniec gry następuje w chwili kiedy jeden z graczy straci wszystkie 5 punktów. Zwycięzcą zostaje wtedy jego przeciwnik.  Lisek Chytrusek to świetna gra rodzinna, która sprawdzi się zarówno dla 4- jak i 8-latka. Szybka dynamiczna akcja i proste zasady sprawiają, że dzieci chętnie po nią sięgają. Ignacy uwielbia gry zręcznościowe i ta przypadł mu do gustu wyjątkowo. Rozgrywki trwają nawet godzinę a zabawę mamy przednią. Jeżeli więc macie w domu miłośnika gier, który nie zna jeszcze Liska Chytruska, to polecamy, jesteśmy przekonani, że podarowany na Dzień Dziecka, będzie cieszył i bawił długie lata.  


Grę znajdziecie TUTAJ

Granna


Komentarze

  1. Widziałam już tę grę na jednym z blogów, ale nie wyłapałam, że jest tak pokaźnych rozmiarów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Idealna dla nas, Filip, a wraz z nim i rodzice, lubi gry zręcznościowe 😊.
    Ta wygląda obiecująco.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty