Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Kredkami do Nieba - Wydawnictwo Bernardinum

Okres Wielkiego Postu jest zawsze czasem podczas którego staram się przedstawić Ignacemu kolejną wartościową książkę poruszającą właśnie kwestie wiary. W tym roku przez cały ten czas towarzyszy nam nietypowa jak dotąd, niesamowita a do tego bardzo kreatywna publikacja Wydawnictwa Bernardinum. Kredkami do Nieba to 59 bardzo nietypowych spotkań z Ewangelią, która przybliżana zostaje najmłodszym poprzez twórcze zabawy. 


Sporych rozmiarów książka to zbiór Ewangelii na cały rok liturgiczny (począwszy od pierwszej Niedzieli Adwentu, uwzględniono również święta), których wysłuchujemy podczas każdej niedzielnej mszy. Jednak dzieci podczas lektury nie tylko słuchają Słowa Bożego. Do każdego tematu podane są określone zagadnienia, które należy przedyskutować z dzieckiem przed przeczytanie słów Ewangelii, natomiast po zapoznaniu dziecka z treścią, znajdujemy szereg pytań dotyczących wysłuchanych słów. Na końcu każdego tematu znajduje się inspiracja plastyczna, która została wykonana przez dzieci podczas zajęć dla dzieci "Kredkami do Nieba". Prace są z reguły stosunkowo proste do wykonania, a pomysłów jest ogrom. Ponadto przy każdej inspiracji wypisano niezbędne materiały do wykonana określonej pracy plastycznej. 
Autorki książki - Dorota Łoskot - Cichocka oraz Anna Moszyńska są jednocześnie osobami, które od kilku już lat prowadzą opisane w książce zajęcia pod hasłem Kredkami do Nieba. Zajęcia odbywają się w parafii św. Tadeusza Apostoła na warszawskiej Sadybie. Podczas spotkań dzieci poznają Ewangelię poprzedzająca niedzielną mszę, dzięki czemu najmłodsi chętniej uczestniczą we mszy świętej jak również bardziej rozumieją Słowo Boże. 
U nas książka okazała się strzałem w dziesiątkę, dzięki określonemu schematowi Ignacy z dużym zainteresowaniem wysłuchiwał kolejnych Ewangelii. Lektura stała się pretekstem do wielu rozmów jak również twórczych zabaw. Bardzo polecamy wszystkim tą jakże mądrą i wartościową książkę.    


Na koniec jeszcze chcieliśmy Wam pokazać jedną z prac, którą wykonał Ignacy a prezentowana dzisiaj książka była inspiracją do jej stworzenia :-) Budowanie domu na skale i na piasku czyli słowa Ewangelii według świętego Mateusza (IX Niedziela Zwykła, marzec). 
I jeszcze porównanie obu prac :-) 


Książkę gorąco polecamy!!!

Kredkami do Nieba znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Bernardinum

Komentarze

 1. Fajnie, że ukazała się kolejna część. Mamy tę na rok C. Z pewnością zaopatrzymy się w kolejną, bo to nieoceniona pomoc we wprowadzaniu dziecka w Ewangelię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezwykła książka. Bardzo lubie takie publilacje dla dzieci. Łatwiej jest wytłumaczyć pdsne kwestie czy przypowieści. Podoba mi się tym bardziej że zawiera inspiracje plastyczne. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My także lubimy takie książki, choć takiej nie mamy niestety.
  Przydałaby się do wprowadzenia dziecka w świat Biblii

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty