Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Kłopoty z ulicy Rumiankowej - Wydawnictwo Skrzat

Zapraszam na ulicę Rumiankową, gdzie kłopotów co nie miara. A to za sprawą bardzo pomysłowych dwóch przyjaciół Tadzika i Stefana. Agnieszka Gadzińska stworzyła pełną humoru i ciepła opowieść o przyjaźni na "śmierć i życie". Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Skrzat.
Kłopoty z ulicy Rumiankowej to przezabawne perypetie dwóch dziewięciolatków. Chłopcy miewają szalone pomysły, których konsekwencje bywają nieprzewidywalne, bo kto mógł się spodziewać, że grzebień może zaplątać się we włosy tak, że nie obejdzie się bez użycia obcęgów, a "lekarstwem" na kłamstwo może być zjedzenie drożdży. Bohaterowie mimo dobrych chęci popełniają kolejne gafy, wyprowadzając przy tym z równowagi nawet najbardziej stoickich członków rodziny.  


Książka składa się z ośmiu rozdziałów, z których każdy opowiada inną przygodę zakończoną puentą. Młody czytelnik uczy się, że popełnione błędy należy naprawić a szkody wynagrodzić. Publikacja została zilustrowana przez Artura Gulewicza. Rysunki są nieco przerysowane wręcz karykaturalne jednak mają swój urok i świetnie oddają humor zawarty w tekście. 


Książka wywołała wielokrotne salwy śmiechu nie tylko na twarzy Ignacego, ale mojej także. Jemu podsunęła kilka "ciekawych" pomysłów do wykorzystania w przyszłości, a mi przypomniała lata dzieciństwa, gdy wraz z rodzeństwem tez potrafiliśmy nieźle nabroić, doprowadzając tym naszych rodziców do białej gorączki. Dziecięca fantazja bywa zaskakująca, nieprzewidywalna...dobrze, że jest :-)    


Książkę gorąco polecamy!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo - Skrzat
Autor - Agnieszka Gadzińska
Ilustracje - Artur Gulewicz
Oprawa - twarda
Format - 200 x 270 mm
Liczba stron - 88
Rok wydania 2017

Wydawnictwo Skrzat

Komentarze

  1. Bardzo fajnie się zapowiada 😃

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka czeka już na półce na swoją kolej w wieczornym czytaniu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty