Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Kocham Polskę. Elementarz dla dzieci - Dom Wydawniczy Rafael

Święta majowe są idealną okazją do przybliżenia dzieciom dziejów Polski. W takich momentach nieocenioną pomocą są książki opisujące dzieje narodu. Wiele już się u nas takich pozycji przewinęło, a ostatnio zachwyciła nas seria Kocham Polskę i kolejna z cyklu publikacja Elementarz dla dzieci, który ukazał się nakładem Domu Wydawniczego Rafael.


Duży format, twarda okładka i ponad 220 stron zapisanych dziejów Polski. Znajdziemy tu informacje dotyczące naszego godła oraz flagi, opisy najważniejszych wydarzeń dziejowych, sylwetki bohaterów powstań jak również pieśni żołnierskie, opisy strojów ludowych, słynnych malarzy i ich dzieła czy ludzie teatru i sceny. Całość napisana bardzo przystępnym dla młodego czytelnika językiem i co należy zaznaczyć w bardzo ciekawej formie. Przy wielu tematach zamieszczono także poza regularnym tekstem, ramki, w których zapisano ważne do zapamiętania informacje i ciekawostki. Do każdego z zagadnień umieszczona także na końcu zestaw kilku pytań kontrolnych, dzięki którym dziecko może sprawdzić na ile opanował dany temat. Całość została okraszona dużą ilością zdjęć, rysunków i map, co sprawia, że książka jest bardzo atrakcyjna i z radością dzieci po nią sięgają. 
Książka skierowana zarówno do dzieci jak i ich rodziców, którzy pragną zaszczepić w swoich pociechach miłość do ojczyzny oraz przekazać wiedzę na temat najważniejszych wydarzeń, miejsc, symboli, postaci czy tradycji. Kto ty jesteś...Polak mały... wierszy który od stu lat zna każde polskie dziecko. Te słowa po lekturze książki Kocham Polskę Elementarz dla dzieci nabiorą zupełnie innego wymiaru. U nas książka jest rozchwytywana i przekazywana z rąk do rąk. Wraz z mężem najpierw czytaliśmy ją Ignacemu i obecnie zaczytujemy się ponownie już dla samych siebie. 
Książkę gorąco polecamy, stanowi niespotykany przekrój wiedzy z dziedziny historii, geografii czy kultury. Pozycja warta polecenia i przede wszystkim posiadania. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Tytuł - Elementarz dla dzieci
Seria - Kocham Polskę
Wydawnictwo - Dom Wydawniczy Rafael
Autorzy - Joanna i Jarosław Szarkowie
Oprawa - twarda
Liczba stron - 225
Rok wydania - 2012

Dom Wydawniczy Rafael

Komentarze

  1. Bardzo ciekawa. Wypatrzyłam nawet nasze ulubione miejsca na jej kartach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię takie książki.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty