Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Gry dla małych i dużych - Wydawnictwo Jedność

Wraz z wiosną nadeszły długie godziny spędzone na dworze, piękna pogoda sprzyja zabawom na wolnym powietrzu. Jednak gry i zabawy z czasem zaczynają się nudzić dzieciom, wtedy zadaniem rodziców jest zorganizowanie takiej zabawy, która nie tylko będzie ciekawa, kreatywna, bezpieczna ale również rozwijająca. W takich sytuacjach nieocenianą pomocą są książki zawierające zbiory różnego rodzaju pomysłów. Dzisiaj jedną z takich kreatywnych publikacji chcieliśmy Wam przybliżyć, mowa będzie o książce Gry dla małych i dużych, która jest jedną z nowości Wydawnictwa Jedność. 

Książka zawiera zbiór 150 pomysłów na różnego rodzaju zabawy i zabawy, które można wykorzystać w domu, szkole jak i na ogrodzie. Pomysły skierowane są zarówno do większych grup dzieci jak i do dwóch uczestników zabawy. Każdy opis zawiera nazwę gry, jej cel, wiek dzieci dla których zabawa jest przeznaczona, liczbę uczestników, czas jej trwania oraz przedmioty niezbędne podczas zabawy. Ponadto każda zabawa została bardzo jasno i szczegółowo opisana, zawarte instrukcje pozwalają na szybkie wyjaśnienie poszczególnych zasad nowym graczom. Niektóre pozycje, które zostały uznane za nico trudniejsze do objaśnienia zostały przedstawione na przykładach, co bardzo nam się spodobało. Książka podzielona została na pięć rozdziałów, z których każdy zawiera gry i zabawy w określonej tematyce. I tak znajdziemy tu zabawy pisemne, mówione, kreatywne, ruchowe, rozwijające pamięć oraz spostrzegawczość jak również strategiczne i integracyjne. Szeroki wachlarz tematów i pomysłów sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Część gier nie wymaga żadnych dodatkowych rekwizytów, inne tylko podstawowych takich jak kartka papiery, długopis czy kostka do gry, czyli to co znajdziemy w każdym domu bez problemu. Dzięki temu zorganizowanie ciekawego popołudnia, weekendu czy nawet imprezy urodzinowej jest szybkie i bardzo proste. Najmłodszymi adresatami zabaw i gier zawartych w książce są sześciolatki jednak znajdziemy tu również wiele propozycji dla starszych dzieci, młodzież a także dorosłych.    U nas książka jest w stałym użyciu, Ignacemu bardzo podobają się zawarte w niej propozycje. Obecnie ulubiona zabawa to Dzień dobry Panie Kowalski, w której zadaniem jest rozpoznać głosy graczy oraz Powietrze, ląd, morze, tutaj zadaniem graczy jest podanie zwierzęcia, które lata, mieszka w wodzie lub na lądzie. Książka to kopalnia pomysłów, do tego wesołe ilustracje i przejrzysty układ sprawiają, że lektura jest warta posiadania. 


Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - Gry dla małych i dużych 
Wydawnictwo - Jedność
Oprawa - miękka
Liczba stron - 128
Rok wydania 2017


Wydawnictwo Jedność

Komentarze

 1. Pozycja idealna dla każdego.
  Świetna.
  😃

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie "wspomagacze"i mam kilka na swoim regale :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tej książki akurat nie znam, ale mam na półce podobne Wydawnictwa Jedność, tylko z odległą datą wydania i także są ciekawe.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty