Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Gorący Ziemniak od Alexander

Dzisiaj kolejna gra dla miłośników planszówek. Jeżeli lubicie spędzać czas z dziećmi na dynamicznej grze, która nie tylko bawi ale i zmusza do intensywnego myślenia a do tego zasady gry wymuszają na graczach ciągłe skupienie i refleks to Gorący Ziemniak jest pozycją stworzoną dla Was. Firma Alexander zadbała o miłośników dobrej zabawy tworząc aż kilka wersji tej gry.  W pudełku znajdziecie:

- rozkładaną planszę do gry,
- gorącego ziemniaka w postaci piłeczki,
- 110 sztuk kart z pytaniami,
- bączka,
- 4 pionki,
- oraz instrukcję.


Karty są dwustronne a każda ze stron zawiera dwa pytania. W związku z czym mamy aż 440 pytań.


Aby rozpocząć grę należy rozłożyć planszę, ustawić na starcie pionki graczy oraz potasowane karty ułożyć na stosie obok planszy. Koło planszy umieszczamy również Gorącego Ziemniaka i bączka. Po takim przygotowaniu gracze są gotowi do rozpoczęcia rozgrywki. Zgodnie z instrukcją grę rozpoczyna najniższy z graczy, jednak jest to kwestia umowna i każdy może określić własne zasady co do osoby rozpoczynającej grę :-)


Zasady gry nie są skomplikowane jednak wymagają od graczy umiejętności czytania. Osoba rozpoczynająca grę bierze do ręki Gorącego Ziemniaka a gracz znajdujący się po jej prawej stronie bierze z kupki pierwszą z góry kartę i odczytuje z niej jedno z pytań ze spodu, po czym energicznie kręci bączkiem, a osoba trzymająca ziemniaka udziela odpowiedzi na zadane pytanie. Po udzieleniu odpowiedzi rzuca ziemniaka kolejnej osobie (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), a ta musi udzielić odpowiedzi na to samo pytanie i także rzucić piłeczkę do następnej osoby. Runda kończy się z chwilą zatrzymania się bączka. Jest również możliwość ściągnięcia aplikacji jednak my nie skorzystaliśmy z takiej możliwości :-).  Odpowiedzi graczy nie mogą się powtarzać. W chwili zakończenia rundy osoba, która trzyma ziemniaka lub go nie złapała przygrywa rozdanie i tym samym parzy się Gorącym Ziemniakiem czego konsekwencją jest przesunięcie swojego pionka na planszy o jedno pole w stronę grilla. W kolejnej rundzie to właśnie ta osoba, która dopiero co się poparzyła jako pierwsza odpowiada na pytanie. 


Jeśli chodzi o zakończenie gry i wyłonienie zwycięzcy to są dwie możliwości, i przed rozpoczęciem gry należy ustalić która z nich obowiązuje podczas danej rozgrywki. Pierwsza wersja mówi o tym, iż gra toczy się do momentu aż pierwszy z graczy stanie na polu z napisem "spalony", natomiast druga możliwość to gra do momentu aż tylko jeden gracz pozostanie na planszy. 


Ze względu na konieczność odczytywania pytań gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia, jednak 6 latek bez problemu już może sobie z nią poradzić. Pytania są jasne, jednak wymagają szybkiego skojarzenia ze względu na możliwość udzielenia wielu różnych odpowiedzi. Gra jest bardzo ciekawa i wywołuje salwy śmiechu oraz pozytywnych emocji. Czas spędzony podczas takiej zabawy jest bezcenny.  Ignacemu gra się bardzo podoba i bardzo często po nią sięga.


Gorąco polecamy!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

Alexander Toys

Komentarze

 1. Mamy inne wersje i bardzo je lubimy 😃

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podoba lubie gry z pytaniami do samodzielnego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka gra pobudza dzieci do działania, a mamuśkę motywuje do robienia obiadu ;) Widziałam ją gdzieś, kiedyś ale nie sądziłam,że ma tak ciekawy środek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po raz kolejny go widze, po raz kolejny się nad nim zastanawiam....ale przyjaciólka córki ma niedłuo urodziny więc może jej sprezentujemy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałam, że są różne wersje tej gry.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty