Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Franek Einstein i Turbomózg - Wydawnictwo Wilga

Kolejna dawka przygód młodego geniusza Franka Einsteina i jego przyjaciół. W trzeciej część serii główny bohater  skupia się na udoskonaleniu ludzkiego mózgu. Jon Scieszka stworzył postać, która nie tylko bawi, ale także zachęca do eksperymentowania i poznawania świata. Cykl wydany został przez Wydawnictwo Wilga cieszy się w naszym domu dużym uznaniem. 

Franek Einstain i Turbomózg którego akcja toczy się w Middville opowiada o tym jak tytułowy bohater wraz z przyjaciółmi Watsonem, Klinkiem i Klankiem próbują pomóc swojej koleżance o imieniu Janegoodall, która przygotowuje się do zawodów sportowych. Nasz młody naukowiec postanawia "ulepszyć" ludzkie ciało tak aby podnieść poziom uzyskiwanych wyników podczas gry w baseball. Po wielu nieudanych próbach dochodzi do wniosku, że za wszystko odpowiada mózg i to jego należy "wzmocnić". W tym celu konstruuje tytułowy Turbomózg, Jednak nie wszystko przebiega zgodnie z planem. Na drodze staje im Tobiasz Edison, który ponownie próbuje przeszkodzić w realizacji planu Franka. Udaje mu się nawet wykraść wynalazek Franka i za jego pomocą zaczyna kontrolować innych ludzi. Czy nasz geniusz odzyska swój wynalazek? Czy Turbomózg okaże się skuteczny? I najważniejsze czy dziewczynce uda się wygrać zawody? O tym przekonacie się czytając trzecią część przygód Franka Einsteina.   
W książce znajdziecie wiele faktów naukowych, eksperymentów oraz opisów na przykład zmysłów, a wszystko to wplecione w ciekawą i zabawną fabułę. Przewija się to sporo pojęć, które zostają w bardzo prosty sposób wyjaśnione. Świetne połączenie fikcji z teoriami naukowym, które na pewno zainteresują nie jednego miłośnika tematu.   
Książka, podobnie jak poprzedni tomy zilustrowana została przez Briana Biggs, a ilustracje zostały przedstawione ponownie w dwóch, tym razem poza czarną zastosowano także pomarańczową. Mamy tu także sporą ilość diagramów wykresów, nie zabrakło także języka migowego Pana Szympansa. Całość ilustracji świetnie oddaje klimat i treść książki. Seria bardzo podoba się Ignacemu, który jak Franek uwielbia eksperymentować. Zabawne przygody połączone z kolejnymi wynalazkami bawią i uczą. Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Tytuł - Franek Einstein i Turbomózg
Wydawnictwo - Wilga
Autor - Jon Sccieszka
Ilustracje - Brian Biggs
Liczba stron - 192
Oprawa - miękka


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty