Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Dzielne myszki - gra od Egmont


Gra s serii ZAGRAJ ZE MNĄ Wydawnictwa Egmont to kolejna nasza propozycja na udany prezent z okazji Dnia Dziecka. Dzielne myszki to gra planszowa przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia, a grać w nią może od 2 do 4 graczy. Świetna zabawa dla każdego miłośnika planszówek. Wcześniej pisałam również o dwóch innych pozycjach z serii Ratuj króliczki (dla dzieci od 3 roku życia) oraz Ahoj piraci! (dla dzieci od 6 roku życia)
W pudełku znajdziecie:
- planszę,
- drewnianą figurkę kota,
- 18 drewnianych myszek (5 niebieskich, 5 czerwonych, 4 zielone i 4 żółte,
- 20 drewnianych kawałków żółtego sera (po 4 sztuki w 5 rozmiarach),
- kostka do gry,
- oraz instrukcja.


Przed rozpoczęciem rozgrywki każdy z graczy umieszcza swoje myszki (5 sztuk przy 2 graczach oraz 4 sztuki przy 3 i 4 graczach) na polu startowym, którym jest dom myszek. Na polu serowej krainy należy umieścić cztery kawałki sera składającego się sześciu kawałków. Następnie w czterech domkach należy ułożyć po cztery kawałki sera. W domku numer jeden należy umieścić kawałek serka składający się z jednej części. Na tej samej zasadzie należy umieścić pozostałe kawałki serka w domkach numer dwa, trzy i cztery. Ostatnią czynnością przed rozpoczęciem rozgrywki jest umieszczenie figurki kota na polu oznaczonym numerkiem odpowiadającym ilości graczy. 


      

Poniżej plansza przygotowana do rozgrywki w wersji dla dwóch graczy. 


Celem gry jest zdobycie jak największej liczny kawałków sera. Gracz przesuwa dowolną myszkę o tyle pul ile wypadło na kostce, ale należy pamiętać, że nie dzielić wyniku rzutu na kilka myszek. Na kostce znajduje się jedno pole oznaczone wizerunkiem kota oraz kostką z jedną kropką. Gry gracz wyrzuci właśnie to pole musi przesunąć kota o jedno pole do przodu (lub o dwa w drugim i kolejnych okrążeniach) oraz dowolną ze swoich myszek również o jedno pole do przodu. 


Co się stenie gdy kot wejdzie na pole z myszką/myszkami lub mysz/myszki staną na polu z kotem lub go miną? Otóż zostają wtedy złapana i muszą opuścić planszę. Nie biorą dłużej udziału w rozgrywce. Jeżeli kot minie pole startowe a w domku znajdowały się jeszcze jakieś myszki, nie mogą one już dołączyć do wyprawi i należy je odłożyć do pudełka. 


Jak można uciec przed kotem, który chce złapać myszki? Chowając się do jednego z czterech domków znajdujących się na rogach planszy. Myszka która skryła się w którymś z domków pozostaje w nim do końca rozgrywki a gracz w nagrodę otrzymuje jeden kawałek sera znajdujący się w danym domku. Im dalej znajduje się domek tym więcej kawałków sera można zdobyć. Jeżeli gracz doprowadzi swoją myszkę do serowej krainy w nagrodę otrzymuje serek składający się aż z 6 kawałków. Gra kończy się z chwilą gdy na planszy nie ma już żadnej myszki. W tym momencie gracze zliczają ile udało im się nazbierać kawałków sera. Gracz z największa liczbą kawałków sera wygrywa rozgrywkę. 


Dzielne myszki to fantastyczna gra stworzona z myślą o rodzinnych rozgrywkach. Najwyższej jakości drewniane elementy oraz ciekawe zasady sprawiają, że zarówno dzieci jak i dorośli świetnie się bawią podczas zabawy. Gry z serii docenione zostały zdobywając liczne nagrody na całym świecie, w tym tą najważniejszą Kinderspiel des Jahres. U nas gra od ponad pół roku cieszy się niemalejącym zainteresowaniem a każda kolejna rozegrana partia to moc radości, wspólnie spędzony czas i dużo śmiechu. Idealna pozycja na prezent :-)


Gorąco polecamy!!!

Grę znajdziecie TUTAJ 

Egmont Polska

Komentarze

  1. Co prawda my nie znamy tej gry, ale sprezentowaliśmy ją pewnemu młodzieńcowi, który w pierwszym momencie nie tryskał radością , wszak nie był to kolejny samochód, ale ostatecznie gra przypadła mu do gustu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna gra.
    😊
    Już mniej mnie zniechęcają te stworzenia, więc do gry łatwo mi się przekonać. Urocze serki

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty