Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

U nas ostatnimi czasu dużą popularnością cieszą się książki dla dzieci,których formuła oparta jest na zadanym pytaniu i udzieleniu na nie odpowiedzi. Jak powszechnie wiadomo dzieci są mistrzami od zadawania nietypowych a nie rzadko nieco kłopotliwych pytań. Wszystkie pytania mają swoje odpowiedzi, nie wszystkie jednak je znamy, by móc udzielić dziecku satysfakcjonującej go odpowiedzi. Dlatego właśnie książka Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata, cieszy się taką ogromną popularnością, stając się międzynarodowym bestsellerem. Jej autorka Catherine Ripley, dołożyła wszelkich starań zbierając najczęściej stawiane przez dzieci pytania. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.  
Składająca się z sześciu rozdziałów książka w bardzo ciekawy a co najważniejszy także jasny i zrozumiały sposób udziela odpowiedzi na wiele interesujących pytań. Z książki dowiadujemy się między innymi: dlaczego podłoga wydaje się nam być zimniejsza niż łazienkowy dywan, dlaczego galaretka się nie rozpływa, dlaczego gwiazdy migoczą, czym jest cień, skąd się bierze szkło czy dlaczego konie śpią na stojąco. Książka wyróżnia się bardzo ciekawymi zarówno pytaniami jak i udzielonymi na nie odpowiedziami. Jasna formuła do tego obrazowe ilustracje sprawiają, że dzieci z chęcią po nią sięgają. Ponadto na końcu każdego z rozdziałów umieszczono kilka ciekawostek, które są interesującym uzupełnienie wiedzy z danego tematu.    I tak w książce znajdziecie takie rozdziały jak:

- w kąpieli,
- w supermarkecie,
- przed snem,
- na dworze,
- w kuchni,
- wśród zwierząt gospodarskich.
Dlaczego?... to bardzo ciekawa pozycja, którą bez wątpienia warto posiadać w domowej biblioteczce. Ciekawa formuła, niebanalne pytania, do tego interesujące ilustracje stanowią niewątpliwie duży atut publikacja. Ignacemu książka bardzo się spodobała, co prawda wiedział jak powstaje szkło czy dlaczego strzyże się owce, mimo to lektura znaczne poszerzyła jego dotychczasową wiedzę z zakresu nauki, przyrody i świata.


Polecamy serdeczne!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ 

Prószyński i S-ka

Komentarze

  1. Co prawda to pytanie u nas się jeszcze nie pojawia, ale warto zabezpieczyć się na przyszłość takimi książkami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubimy książki dla ciekawskich :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty