Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Detektyw przyrody - morze, jezioro, rzeka - Wydawnictwo AWM

Zamiłowanie Ignacego do przyrody nie słabnie, podobnie jak do bardzo ciekawej  serii książek Detektyw przyrody, wydanych przez Wydawnictwo AWM. Jakiś czas temu pisałam o górach i jaskiniach, dzisiaj będzie o morzach, jeziorach i rzekach. Podobnie jak pozostałe części, tak i ta wzbogacona jest naklejkami, które należy powklejać na poszczególne strony książki. 

Książka to jest źródłem dużej dawki wiedzy, jak również i kreatywnych zabaw. Całość wzbogacona dużą ilością ilustracji, zachęca młodego odbiorcę do poznawania. Teksty są krótkie i zwięzłe przez co także zrozumiałe dla dzieci. Z lektury dowiadujemy się między innymi: czym jest obieg wody w przyrodzie i w jaki sposób zachodzi, poznajemy rodzaje chmur, oraz co znajduje się w kropli wody. Dowiadujemy się czym są Frutti di mare, poznajemy łańcuch pokarmowy panujący w jeziorach, co rośnie w szuwarach oraz wiele innych ciekawych informacji na temat flory i fauny wodnych terenów.Na końcu książki zamieszczono zbiór 201 naklejek, podzielonych według numeracji stron, na których należy je wkleić. Całość została bardzo starannie opracowana, tak by nie tylko przekazywać konkretną wiedzę ale także cieszyła oko a barwne ilustracje i schematy sprawdzają się tu znakomicie. 


Ignacy stale i niezmiennie jest wielkim fanem naklejek i uwielbia nimi uzupełniać kolejne strony książki. Podczas zabawy nie tylko ćwiczy motorykę małą, precyzję ruchów czy koncentracje, ale także utrwala zdobytą wiedzę z przerobionej lektury. Idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jeżeli macie w domu miłośników przyrody, koniecznie zaopatrzcie ich w serię Detektyw przyrody, gwarantuję, że będzie to udana inwestycja przynosząca same "zyski". U nas Ignacy po książki sięga niemalże codziennie po to by ją oglądać, czytać i uzupełniać kolejne zadania. Gorąco polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo AWM

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty