Przejdź do głównej zawartości

Łąka motyli - Origami z wierszykami - Wydawnictwo Bis

Nie dawno powstała u nas łąka tulipanów, a dzisiaj kolejna, tym razem łąka motyli :-) Nasze motylki zostały zrobione przez Ignasia metodą origami płaskiego z koła, a inspiracją dla nas była książka Origami z wierszykami - Kaczuszka Omi na wycieczce Wydawnictwa Bis.  




Do wykonana łąki motyli Ignacy wykorzystał:

- wycięte koła w różnych kolorach i trzech rozmiarach,
- zielona kartkę papieru,
- niebieską kartkę papieru,
- nożyczki, 
- klej,
- oraz wzór z wspomnianej książki.  


Podczas tworzenia należało odpowiednio złożyć poszczególne koła (zgodnie ze wzorem). Poniżej dwa czarne koła złożone trzykrotnie



Skrzydełka powstawały z kół złożonych dwukrotnie i układane były również zgodnie ze wzorem.









Na końcu powstawały czółka z koła złożonego tylko raz.



Tym samym sposobem powstały dwa kolejne motylki :-)



























Na koniec jeszcze Ignaś wyciął i przykleił trawkę









i nasza łąka była gotowa :-)





Na koniec jeszcze nasza praca oraz oryginał na którym się Ignacy wzorował



Wspomnianą książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BIS

Komentarze

  1. Motyle, jak prawdziwe, teraz niech ciepłe miesiące nam przyprowadzą 😃

    OdpowiedzUsuń
  2. Od razu mi lepiej, bo za aurę za oknem nie mogę już patrzeć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Och... Jak ładnie i wiosennie :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie