Przejdź do głównej zawartości

Łąka motyli - Origami z wierszykami - Wydawnictwo Bis

Nie dawno powstała u nas łąka tulipanów, a dzisiaj kolejna, tym razem łąka motyli :-) Nasze motylki zostały zrobione przez Ignasia metodą origami płaskiego z koła, a inspiracją dla nas była książka Origami z wierszykami - Kaczuszka Omi na wycieczce Wydawnictwa Bis.  
Do wykonana łąki motyli Ignacy wykorzystał:

- wycięte koła w różnych kolorach i trzech rozmiarach,
- zielona kartkę papieru,
- niebieską kartkę papieru,
- nożyczki, 
- klej,
- oraz wzór z wspomnianej książki.  


Podczas tworzenia należało odpowiednio złożyć poszczególne koła (zgodnie ze wzorem). Poniżej dwa czarne koła złożone trzykrotnieSkrzydełka powstawały z kół złożonych dwukrotnie i układane były również zgodnie ze wzorem.

Na końcu powstawały czółka z koła złożonego tylko raz.Tym samym sposobem powstały dwa kolejne motylki :-)Na koniec jeszcze Ignaś wyciął i przykleił trawkę

i nasza łąka była gotowa :-)

Na koniec jeszcze nasza praca oraz oryginał na którym się Ignacy wzorowałWspomnianą książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BIS

Komentarze

  1. Motyle, jak prawdziwe, teraz niech ciepłe miesiące nam przyprowadzą 😃

    OdpowiedzUsuń
  2. Od razu mi lepiej, bo za aurę za oknem nie mogę już patrzeć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Och... Jak ładnie i wiosennie :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .