Przejdź do głównej zawartości

Łąka motyli - Origami z wierszykami - Wydawnictwo Bis

Nie dawno powstała u nas łąka tulipanów, a dzisiaj kolejna, tym razem łąka motyli :-) Nasze motylki zostały zrobione przez Ignasia metodą origami płaskiego z koła, a inspiracją dla nas była książka Origami z wierszykami - Kaczuszka Omi na wycieczce Wydawnictwa Bis.  
Do wykonana łąki motyli Ignacy wykorzystał:

- wycięte koła w różnych kolorach i trzech rozmiarach,
- zielona kartkę papieru,
- niebieską kartkę papieru,
- nożyczki, 
- klej,
- oraz wzór z wspomnianej książki.  


Podczas tworzenia należało odpowiednio złożyć poszczególne koła (zgodnie ze wzorem). Poniżej dwa czarne koła złożone trzykrotnieSkrzydełka powstawały z kół złożonych dwukrotnie i układane były również zgodnie ze wzorem.

Na końcu powstawały czółka z koła złożonego tylko raz.Tym samym sposobem powstały dwa kolejne motylki :-)Na koniec jeszcze Ignaś wyciął i przykleił trawkę

i nasza łąka była gotowa :-)

Na koniec jeszcze nasza praca oraz oryginał na którym się Ignacy wzorowałWspomnianą książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BIS

Komentarze

  1. Motyle, jak prawdziwe, teraz niech ciepłe miesiące nam przyprowadzą 😃

    OdpowiedzUsuń
  2. Od razu mi lepiej, bo za aurę za oknem nie mogę już patrzeć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Och... Jak ładnie i wiosennie :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)