Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Zgubione Znalezione - gra od REBEL

Gry w naszym domy to codzienność, na prawdę musi wydarzyć się coś nadzwyczajnego, co uniemożliwi nam czasowo rozegranie choćby jednej krótkiej partyjki :-) Ostatnio na Ignacego regale z grami pojawiło się kilka nowości. Jedną z nich jest gra Zgubione Znalezione, jedno z najmłodszych dzieci firmy REBEL
W pudełku znajdują się:
- 54 dwustronne karty (w sześciu kolorach po 9 sztuk),
- oraz instrukcja.


Karty reprezentują 6 różnych poziomów, które oznaczone są różnymi kolorami i ponumerowane od 1 do 6 (karty z numerem 1, w kolorze czerwonym a najłatwiejszy poziom, natomiast te karty, które zostały oznaczone kolorem czarnym i numerem 6 są stanowią najtrudniejszy poziom). W każdym kolorze mamy po 9 kart.  Kontynuując omawianie kart, które są przedmiotem gry, trzeba zaznaczyć, że wszystkie są dwustronne, tzn., że posiadają obrazki zarówno na awersie jak i rewersie.  Awers oznaczony jest ramką w danym kolorze, natomiast rewers posiada wokół karty ramkę w paski danego koloru reprezentującego poziom karty. Ponadto na awersie liczba przedmiotów w danym poziomie jest o jedną sztukę mniejsza niż na rewersie. Najniższy poziom na awersie ma 5 obrazków, każdy kolejny ma o jeden obrazek więcej, podnosząc tym samym poziom jej poziom.


awers 


rewers


awers


rewersZasady gry są bardzo łatwe i jasno opisane w instrukcji. Zgodnie z pierwszym wariantem gry zawodnicy mają za zadanie zapamiętać wszystkie przedmioty znajdujące się na awersie karty, po czym gracze odwracają ją i jak najszybciej starają się odnaleźć dodatkowy przedmiot. Ten gracz, który jako pierwszy prawidłowo go odnajdzie zatrzymuje kartę. Zawodnik, który jako pierwszy zdobędzie pięć kart zostaje zwycięzcą. W zależności od wieku zawodników, można grać jednym kompletem kart z niższego poziomu lub kilkoma przy średnio zaawansowanych graczach. Przy nieco starszych graczach, można użyć wszystkich kart. Dzięki tak wielu możliwościom manewru, grę można dostosować do umiejętności zawodników, dzięki czemu zarówno pięcio- jak i dziesięciolatek będą się świetnie bawić podczas rozgrywki. Podczas gry obowiązuje jeszcze kilka dosyć istotnych reguł. Przede wszystkim podanie złej odpowiedzi przez zawodnika powoduje odłożenie karty na spód talii oraz wykluczenie go z kolejnej rundy. W przypadku podania prawidłowej odpowiedzi przez dwie lub więcej osoby jednocześni, żaden z graczy nie zachowuje karty, która trafia na spód talii. Zwycięzca z 5 kartami :-)


W instrukcji podano jeszcze trzy inne wersje gry. Pierwsza z nich to odwrotność już opisanej, czyli gracze przyglądają się rewersowi po czy odwracają kartę i podają jakiego obrazka brakuje. Kolejna możliwość gry to rozrywka dla profesjonalistów. Tutaj w grze biorą udział wszystkie karty. Zwycięzcę wyłania się nie po ilości kart jak w dwóch poprzednich wariantach, tylko poprzez zliczenie punktów znajdujących się na kartach. Gracz z największą liczbą punktów zostaje zwycięzcą. Zliczanie punktów następuje w chwili w której pierwszy z graczy zdobędzie swoją piątą kartę. Ostatnią możliwością gry jest połączanie wariantu dla profesjonalistów z wersją " na odwrót".Zgubione Znalezione to bardzo fajna gra rodzinna. Poza świetną zabawą i mile spędzonym czasem gwarantuje niezły trening pamięci, koncentracji, spostrzegawczości, refleksu i logicznego myślenia. Zróżnicowane poziomy trudności pozwalają na dostosowanie gry do możliwości graczy, dzięki czemu gra posłuży na dłuższy czas. Ćwiczeń pamięci nigdy za dużo a jeżeli przy okazji można się świetnie bawić, to jesteśmy jak najbardziej za. Gra bardzo spodobała się Ignacemu, łączy w sobie wszystko to co lubi. Publikacja sprawdzi się idealnie jako prezent, dlatego jeżeli szukacie pomysłu, czym obdarować dziecko, proponujemy grę Zgubione Znalezione, jestem pewna, że wybór okaże się trafny. Polecamy serdecznie!!!

Grę znajdziecie TUTAJ

REBEL

Komentarze

  1. Fajnie, ze jest kilka wersji :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna i to na dłużej, dzięki różnym możliwościom.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty