Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Zabawy logiczne dla dzieci od Kapitana Nauki

Zabawy logiczne to coś co Ignacy bardzo lubi, od najmłodszych lat zawsze staraliśmy się podsuwać mu różnego rodzaju gry i zabawy wspomagające rozwój tej jakże ważnej umiejętności. Zawsze sprawiały synkowi wiele radości i ogrom satysfakcji, wiele z nich prezentowaliśmy już na blogu. Dzisiaj kolejna, a raczej kolejny ponieważ będzie to zestaw Zabawy logiczne dla dzieci od Kapitana Nauki. 


W skład zestawu wchodzi:

- 97 zagadek (spiętych w formie broszurki),
- 15 zmywalnych kary,
- oraz poradnik z ćwiczeniami. 

Całość znajduje się w solidnym pudełku, dzięki czemu przechowywanie zestawu jest bardzo praktyczne a zarazem poręczne.  


Zagadki zamieszczone w zestawie zostały tak opracowane aby aby nie tylko ciekawiły i cieszyły oko dziecka, ale przede wszystkim mają za zadanie rozwijać logiczne myślenie, poprawiać koncentrację oraz nauczyć podejmowania decyzji. Znajdują się tu pytania z wielu dziedzin, mamy zadania matematyczne, przyrodnicze czy językowe. Zakres tematyczny jest dość duży, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Książeczka zawiera na odwrocie odpowiedzi, dzięki czemu dziecko może w każdej chwili sprawdzić poprawność udzielonej odpowiedzi. Całość została spięta, co daje możliwość łatwego przesuwania kolejnych stron.  


Strony na których zamieszczone są zagadki zostały oznaczone żółtą obramówką.


Natomiast strony z odpowiedziami kolorem zielonym.


Dołączone do zestawu karty to świetna propozycja zabawy, która poza treningiem motoryki małej, logicznego myślenia czy koncentracji daje możliwość twórczej ekspresji. Świetny trening kreatywności i swobody twórczej. Na kartach znajdują się zarówno pisanie po śladzie jak i uzupełnianie obrazków.  Dziecko bawiąc się usprawnia pisownie, prawidłowy chwyt jak również precyzję. U nas karty podobnie jak i zagadki bardzo spodobały się Ignacemu. 

Ostatnim elementem zestawu jest poradnik dla opiekunów, w którym zamieszczono również ćwiczenia dla dzieci. Część przeznaczona dla dorosłych to kompendium wiedzy na temat etapów rozwoju dziecka. Znajdziemy w nim również wiele rad jak wspierać dziecko w rozwoju, motywować czy rozbudzać ciekawość poznawania i odkrywania świata. W bardzo prosty, zrozumiały i zwięzły sposób zgromadzono podstawową wiedzę, tak aby dać rodzicom i opiekunom jak najwięcej konkretnej informacji. Takie publikacje są bardzo wartościowe, dzięki nim rodzic może w jeszcze większym stopniu prawidłowo stymulować rozwój dziecka.  Ćwiczenia zawarte w poradniku są również bardzo ciekawe. Mamy tu logiczne myślenie, motorykę małą, koncentrację jak i naukę języka.  


Cały zestaw jest bardzo fajną propozycją ciekawie spędzonego czasu. Zagadki wzbudzają ciekawość, motywują do szukania odpowiedzi. Ignacemu bardzo  spodobała się taka forma zabawy :-)

Zagadki przeznaczone są dla dzieci od 6 do 9 roku życia. 


Gorąco polecamy!!!

Zabawy logiczne znajdziecie TUTAJKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty