Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Robinson Crusoe - Audiobook od Biblioteki Akustycznej

Robinson Crusoe to postać legendarna, stworzona przez angielskiego pisarza Daniela Defoe w latach 1719 - 1720. Ignacy o niezwykłych wyprawach, przygodach i niebezpieczeństwach bohatera słuchał z zapartym tchem. Po raz kolejny audiobook wydany przez Bibliotekę Akustyczną, sprawdził się niezawodnie.
Robinson jako 18 - latek wbrew woli rodziców postanawia opuścić rodzinne miasto i rozpoczyna swoją przygodę z żeglarstwem. Tej trudnej sztuki uczy się służąc na kolejnych statkach. Pewnego dnia trafia do niewoli z której udaje mu się uciec po dwóch latach i postanawia zostać plantatorem w Brazylii. Podczas wyprawy do Afryki jego statek rozbija się u ujścia rzeki Orinoko a Robinson okazuje się być jedynym ocalałym, który schronienie znajduje na bezludnej wyspie. Od tego momentu najbliższe 13 lat 11 miesięcy i 7 dni rozbitek spędzi na wyspie. Czekać go będą przeróżne przygody ale i ogromne niebezpieczeństwa. Po latach na wyspę przypływają ludożercy, którzy schwytali młodego tubylca jednak Robinsonowi udaje się go uwolnić i od tego momenty Piętaszek staje się jego towarzyszem na dobre i na złe. Tak mijają lata, aż pewnego pięknego dnia do wyspy przybija kolejny statek, tym razem na pokładzie znajdują się zbuntowani marynarze. Robinson widzący realną szanse na powrót do ojczyzny pomaga kapitanowi i wraz z Piętaszkiem opuszczają bezludną wyspę. W Anglii czeka go jeszcze kilka przygód ale o nich dowiecie się słuchają audiobooku :-)


Kolejna bardzo ciekawa powieść podróżnicza, która bardzo spodobała się Ignasiowi. Jeżeli macie w domu miłośnika powieści przygodowych to Robinson Crusoe jest strzałem w dziesiątkę. 

Polecamy gorąco!!!  Audiobook znajdziecie TUTAJ

Biblioteka Akustyczna

Komentarze

  1. Moje dzieci często słuchają audiobooków. Dla nas najważniejszy w audiobooku jest dobrze dobrany lektor. Głos nie może być zbyt monotonny. A Robinsona chętnie posłuchamy- jeszcze nie mamy.
    Wiecznie Zaczytana z W Molikowie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty