Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Podróż do wnętrza ucha - Wydawnictwo Tadam

Z twórczością Pani Izabeli Michty zetknęliśmy się już kilkukrotnie, za każdym razem było to bardzo ciekawe doświadczenie. Ostatnio przeczytaliśmy najnowszą książkę autorki Podróż do wnętrza ucha, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Tadam. Publikacja łączy w sobie zarówno wiedzę dotyczącą budowy wnętrza ucha jak i ciekawą przygodą. Bardzo ciekawa lektura, dzięki której nauka anatomii (a przynajmniej budowy wnętrza ucha) stanie się przyjemnością. 

Ślimak Joachim jest bardzo wyjątkowym okazem, jednak mimo tego od dłuższego czasu jest bardzo samotny i marzy o tym aby znaleźć towarzyszkę życia. O jego marzeniu wie Lusia pchełka mieszkająca w sierści psa gajowego. Gdy pewnego dnia słyszy rozmowę lekarza z gajowym, z której wynika, że w uchu gajowego mieszka ślimak, natychmiast informuje o tym Joachima. Chcąc pomóc przyjacielowi, Lusia wyrusza w bardzo niebezpieczną podróż do wnętrza ucha gajowego, żeby odnaleźć mieszkającego tam ślimaka. W raz z nią udaje się jej młodszy brat Borys. Co to była za wyprawa! Okazało się, że gajowy "trzyma" przeróżne rzeczy w uchu. Bohaterowie pokonując kolejne etapy podróży poznają coraz to nowe miejsca, a czytelnik w bardzo ciekawy sposób dowiaduje się o tym jak zbudowane jest ludzkie ucho. 


Niestety podróż pchełek kończy się niepowodzeniem mimo, iż docierają do celu podróży nie udaje im się odnaleźć ślimaka. Wiadomość o tym bardzo zmartwiła Joachima, który pokładał duże nadzieje w tej wyprawie, jednak czy mimo tego uda się ślimakowi odnaleźć wybrankę serca? O tym przekonacie się czytając Podróż do wnętrza ucha.
Książka bardzo spodobała się Ignacemu, ciekawa historia połączona z nauką to coś co oboje lubimy. Całość została zilustrowana przez Marzenę Wiśniewską. Bardzo spodobały nam się ilustracje znajdujące się na początku i końcu książki. Zaznaczona została tam trasa bohaterów wraz z numerami odpowiadającymi poszczególnym elementami budowy ucha. Te same elementy możemy później odnaleźć na ilustracjach przedstawiających sceny z wnętrza ucha. Zastosowanie takiego rozwiązania znacznie ułatwia nie tylko śledzenie trasy jakie ma do pokonania rodzeństwa, ale również pozwala uporządkować i usystematyzować zdobywaną wiedzę. Książka jest bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich lubiących łączyć przyjemne z pożytecznym czyli ciekawą historię z nauką. Z niecierpliwością czekamy na kolejne części :-) 


Gorąco polecamy!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - Podróż do wnętrza ucha
Autor - Izabela Michta
Wydawnictwo - Tadam 
Oprawa - twarda 
Liczba stron - 38


Komentarze

  1. Bardzo lubimy tę książkę.
    Ładnie napisana recenzja

    OdpowiedzUsuń
  2. Córka z mężem czytali i bardzo im sie podobała :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty