Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Pan Mamutko i zwierzęta - Wydawnictwo Skrzat

Kolejna nowość w Ignacego biblioteczce, jest zarazem nowością Wydawnictwa Skrzat. Pan Mamutko i zwierzęta to opowieść o mieszkańcu Sianoka, który poza prowadzeniem własnej restauracji jest także miłośnikiem zwierząt, a co najważniejsze także jedynym w mieście  znawcą ich języka.  Sympatyczny, nieco krępy bohater jest osobą powszechnie lubianą i szanowaną.  
Publikacja podzielona została na 10 rozdziałów, z których każdy opowiada o jednej przygodzie, jaka spotkała pana Mamutko. Historie nie są ze sobą powiązane, nie znamy także ich chronologii więc z powodzeniem książka może być czytana w wybranej przez nas kolejności. Przygody naszego bohatera zaskakują, nie rzadko zadziwiają a co najważniejsze rozśmieszają w najmniej oczekiwanych momentach. Paweł Beręsewicz dołożył wielu starań tworząc tak humorystyczne opowiadania.  


Wracając do naszego bohatera, którego życie pełne jest niespodzianek. Odnieść można wrażenie, ze każdy zień to nowe wyzwanie, któremu dzielny Mamutko stawia czoła. I tak  jednego dnia znajduje pomysł na pozbycie się komarów, drugiego trenuje ślimaka, trzeciego uczy kultury osiedlowego pieska a jeszcze innego ratuje życie tonącemu kraulowi. Niesamowite sploty akcji, na które sam Mamutko nie ma często wpływa, rozbawiają czytelnika do łez. Oczywiście nie sposób opisać tu wszystkie wątki jakie znalazły się w poszczególnych opowiadaniach, ale możecie się o nich dowiedzieć czytając książkę. 


Poza dużą dawką humoru, książka zapewnia także ciekawe wrażenia estetyczne. Ewa Podleś stworzyła ilustracje do książki, które bardzo trafnie oddają zarówno treść jak i humor zawarty w lekturze. Jeżeli Wasze dzieci lubią historie, które zapewniają dużą dawkę śmiechu, są niebanalne i nieprzewidywalne do samego końca, to Pan Mamutko i zwierzęta z pewnością okaże się trafnym wyborem.  


U nas podczas lektury były salwy śmiechu, zaskoczenie, jak również zdziwienie i podziw dla wyjątkowych zdolności sympatycznego bohatera. Ignacy książki lubi ponad wszystko, a ta polecana przez nas dzisiaj, zaliczona została przez synka do bardzo ciekawych i przede wszystkim zabawnych lektur.  


Polecamy gorąco!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ

Tytuł - Pan Mamutko i zwierzęta
Wydawnictwo - Skrzat
Autor - Paweł Beręsewicz 
Ilustracje - Ewa Podleś
Oprawa - miękka
Liczba stron - 96
Wiek - 6+ 

Wydawnictwo Skrzat

Komentarze

  1. Święta książka, jak widzę.
    Myślę, że Filip byłby ucieszony.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty