Przejdź do głównej zawartości

Logopedyczna żabka

Pierwszy zwierzak w marcowym zestawieniu Zwierzaków Cudaków własnie u nas powstał. Postanowilśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i powstała nam logopedyczna żaba :-)Do jej wykonania potrzebujemy:

- zielonej, czerwonej i białej kartki papieru,
- rurki do picia,
- nożyczek,
- kleju,
- czarnego mazaka,
- kredki.


Zginamy kartkę tak aby powstały dwa jednakowej wielkości trójkąty. Nastepnie odcinamy dolny pasek i przecinamy trójkąty.


Ucinamy pasek czerwonego papieru na całej długości o grubośco ok 2,5 -3 cm. Po czym z białego papieru wycinamy dwa kółeczka (oczy żaby).


Nastepnie skłądamy obydwa trójkąty razem i zaginamy wierzchołek.


Do jednej części przyklejamy czerwony pasek papieru a na niego rurkę do picia, po czym smaryjemycałość klejem i przyklejamy drugi zielony trójkąt.
Następnie zaginamy dwa rogi.......i przyklejamy oczka.


Na koniec zwijamy czerwony papier na kredkę. Gwarantuje Wam że zabawa przednia :-)I nasza zabawka jest już gotowa :-)

Wpis powstał w ramach projektu ZWIERZAKI CUDAKI 3 


Komentarze

  1. Świetna. Przygotuję taką Tygrysowi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super ta logopedyczna żabka... :-) i jaki Synek skupiony w trakcie tworzenia ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Extra! Bardzo ciekawa koncepcja żabki :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)