Przejdź do głównej zawartości

Logopedyczna żabka

Pierwszy zwierzak w marcowym zestawieniu Zwierzaków Cudaków własnie u nas powstał. Postanowilśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i powstała nam logopedyczna żaba :-)Do jej wykonania potrzebujemy:

- zielonej, czerwonej i białej kartki papieru,
- rurki do picia,
- nożyczek,
- kleju,
- czarnego mazaka,
- kredki.


Zginamy kartkę tak aby powstały dwa jednakowej wielkości trójkąty. Nastepnie odcinamy dolny pasek i przecinamy trójkąty.


Ucinamy pasek czerwonego papieru na całej długości o grubośco ok 2,5 -3 cm. Po czym z białego papieru wycinamy dwa kółeczka (oczy żaby).


Nastepnie skłądamy obydwa trójkąty razem i zaginamy wierzchołek.


Do jednej części przyklejamy czerwony pasek papieru a na niego rurkę do picia, po czym smaryjemycałość klejem i przyklejamy drugi zielony trójkąt.
Następnie zaginamy dwa rogi.......i przyklejamy oczka.


Na koniec zwijamy czerwony papier na kredkę. Gwarantuje Wam że zabawa przednia :-)I nasza zabawka jest już gotowa :-)

Wpis powstał w ramach projektu ZWIERZAKI CUDAKI 3 


Komentarze

  1. Świetna. Przygotuję taką Tygrysowi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super ta logopedyczna żabka... :-) i jaki Synek skupiony w trakcie tworzenia ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Extra! Bardzo ciekawa koncepcja żabki :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie