Przejdź do głównej zawartości

Logopedyczna żabka

Pierwszy zwierzak w marcowym zestawieniu Zwierzaków Cudaków własnie u nas powstał. Postanowilśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i powstała nam logopedyczna żaba :-)Do jej wykonania potrzebujemy:

- zielonej, czerwonej i białej kartki papieru,
- rurki do picia,
- nożyczek,
- kleju,
- czarnego mazaka,
- kredki.


Zginamy kartkę tak aby powstały dwa jednakowej wielkości trójkąty. Nastepnie odcinamy dolny pasek i przecinamy trójkąty.


Ucinamy pasek czerwonego papieru na całej długości o grubośco ok 2,5 -3 cm. Po czym z białego papieru wycinamy dwa kółeczka (oczy żaby).


Nastepnie skłądamy obydwa trójkąty razem i zaginamy wierzchołek.


Do jednej części przyklejamy czerwony pasek papieru a na niego rurkę do picia, po czym smaryjemycałość klejem i przyklejamy drugi zielony trójkąt.
Następnie zaginamy dwa rogi.......i przyklejamy oczka.


Na koniec zwijamy czerwony papier na kredkę. Gwarantuje Wam że zabawa przednia :-)I nasza zabawka jest już gotowa :-)

Wpis powstał w ramach projektu ZWIERZAKI CUDAKI 3 


Komentarze

  1. Świetna. Przygotuję taką Tygrysowi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super ta logopedyczna żabka... :-) i jaki Synek skupiony w trakcie tworzenia ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Extra! Bardzo ciekawa koncepcja żabki :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .