Przejdź do głównej zawartości

Latawiec DIY

Wiosna u nas rozgościła się na dobre a piękna pogoda sprzyja zabawie na wolnym powietrzu. Ignaś lubi wykorzystywać do zabaw własnoręcznie wykonane zabawki. Tym razem chciał zrobić latawiec. Przygotowałam więc szablon, gładką bibułkę folię samoprzylepną oraz kilka przyborów i Ignacy mógł rozpocząć pracę nad latawcem.  


Do szablonu przykleiłam folię samoprzylepną na którą Ignacy przyklejał kawałki bibuły.
Rozpoczął od pocięcia bibułki.  


A następnie przeszedł do wyklejania latawca, który może pełnić również funkcję ozdoby na okno.


Następnie wyciął kokardki i uciął sznureczekNa górze oraz na dole latawca przykleiłam klejem na gorąco sznureczki......po czy do dolnego sznureczka Ignaś dokleił kokardki


A oto latawiec w całej swej krasie :-)Komentarze

 1. Bardzo fajny, kolorowy latawiec 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny, kolorowy i taki wiosenny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny. Nie możemy się doczekać, kiedy będziemy puszczać latawce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super. Chyba zrobimy sobie taki latawiec... Albo prawdziwy ;-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)