Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Kocham Polskę - Poczet Wielkich Polaków - Dom Wydawniczy Rafael

Kolejną książką, którą chcemy Wam polecić wchodzi w skład bestsellerowej kolekcji KOCHAM POLSKĘ, wydanej przez Dom Wydawniczy Rafael. W serii ukazało się kilkanaście tytułów, dzisiaj chcemy przybliżyć Wam jeden z nich, a mianowicie Poczet wielkich Polaków.   

Jako Polacy od najmłodszych lat poznajemy jakże zawiłe dzieje naszego narodu. Dzieci pierwsze lekcje patriotyzmu pobierają w rodzinnym domu. Dlatego tak ważne jest aby od przysłowiowej kołyski kształtować w dzieciach poczucie przynależności narodowej, szacunku do tradycji i symboli narodowych. Książki o tej tematyce skierowane do dzieci, których na rynku wydawniczym jest coraz więcej, są bardzo cennym źródłem wiedzy. Zaprojektowane tak by przyciągnąć dziecka uwagę i zaciekawić tematem, spełniają swoją funkcję pierwszorzędnie. 

Poczet wielkich Polaków został wydany specjalnie dla uczczenia 1050 rocznicy chrztu Polski. Zawiera sylwetki wybitnych polskich postaci, które miały znaczący wpływ na dzieje naszego narodu. Biografie ujęte w publikacji sięgają czasów początku państwa polskiego poprze kolejne wieki aż do czasów współczesnych. Jednak wielcy Polacy to Ci którzy nie tylko dzielnie walczyli na polach bitew, brali udział w powstaniach czy mądrze rządzili narodem. Wielcy Polacy to także ci patrioci, którzy swą walkę przelewali na papier, pisząc powieść ku pokrzepieniu serc, malując sceny z historii, czy tworząc piękną muzykę. Wielcy Polacy to także naukowcy, którzy w imię nauki i ojczyzny niejednokrotnie ryzykowali swoje życie. W tym miejscu nie mogę nie wspomnieć postaci polskiego papieża Jana Pawła II, który zapisał się w historii Polski jako wybitna osobowość. Leksykon jest zbiorem tychże postaci, przedstawionych w sposób jasny, zrozumiały i czytelny dla młodego odbiorcy.    

Każda postać, która znalazła się w leksykonie to postać nietuzinkowa, to bohaterowie, którzy byli uczestnikami przełomowych dla narodu wydarzeń. Patrioci, nie rzadko poświęcający własne życie, aby ich dzieci i wnuki mogły żyć w wolnym kraju. Bez nich nie byłby dzisiaj wolnej Polski. Książka została wydana bardzo starannie, każda postać została przedstawiona na portrecie, do tego wszystkie strony zostały okraszone pięknymi ilustracjami. Format książki jest stosunkowo duży, a oprawa twarda. Całość prezentuje się bardzo okazale, przez co zachęca dzieci do lektury. Polecamy gorąco!!!   

Książkę znajdziecie TUTAJ Komentarze

 1. W każdej biblioteczce powinna znaleźć się tego rodzaju książka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wpis ! zapraszam do nas: fairydoorandmooore.pl - teraz na tapecie pamiątki komunijne ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto w domu mieć taką książkę i wiedzieć ilu znakomitych Polaków żyło...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo interesujaca u nas Kolumb i Kopernik Ci naj

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna propozycja która powinna się znaleźć w każdej biblioteczce.Antoś jest jeszcze za mały na nią ale chciałabym za jakiś czas mu ją spraeić.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty