Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Kajko i Kokosz - Komiks Wydawnictwa Egmont

Kajko i Kokosz to bohaterowie, których myślę nie trzeba nikomu przedstawiać. Kultowi wręcz słowiańscy wojowie bawili kilka pokoleń. Pierwotna seria autorstwa Janusza Christy, składająca się z 20 tomów wydawana była w Polsce od lat 70 aż do lat 90 XX wieku. Obecnie Wydawnictwo Egmont wydaje kontynuację kultowej serii. Znani polscy scenarzyści i rysownicy: Piotr Bednarczyk, Krzysztof Janicz, Sławomir Kiełbus Maciej Kur, Norbert Rybarczyk oraz Tomasz Samojlik podjęli się jakże trudnego i ambitnego zadania stworzenia kolejnych tomów przygód z Mirmiłowa. 
Nowa odsłona komiksów o przygodach Kajko i Kokosza wiernie oddają ducha oryginału. Z wielkim przytupem powracają starzy bohaterowie, i tak poznajemy nowe przygody rozbujnika Łamignata oraz jego lubej Jagi, zbójnik Hegemon i jego kompani, niesforny smok Miluś oraz główni bohaterowe czyli Kajko i Kokosz - i tu niespodzianka ponieważ autorzy postanowili cofnąć się w czasie i przedstawili ich w dziecięcych postaciach. W czterech odrębnych opowiadaniach zostało ujęte wszystko to, co tak śmieszyło i bawiło w oryginałach. Odwieczna przygoda, bijatyki a nawet czary. Komisk wyróżnia się również charatkerystycznym humorem zarówno sytuacyjnym jak i słownym.   


Ignacy jak przystało na fana komiksów (którym to się stał w ostatnich miesiącach :-)) zachwycony jest publikacją. Na pewno jeszcze nie jedne komiksy z serii pojawią się u nas na regale z książkami. 


Gorąco polecamy!!!

Komuks znajdziecie TUTAJ 

Egmont Polska

Komentarze

 1. Klasyka ,a ja mam jeszcze dwie książki w domu z dziecięcych lat!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój Małżonek też ma kilka egzemplarzy z dzieciństwa. Fajnie, że są wznowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet mamy star a grę na PC -TA Kajko i Kokosz...pozyczę mężowi ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty