Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Kacper w operze - Wydawnictwo Tadam

Kacper w operze to wchodząca w skład serii Gdzie? Jak? Dlaczego?, wydana przez Wydawnictwo Tadam, pełna magii opowieść o sile wyobraźni. W połączeniu z zapierającymi dech w w piersiach ilustracjami, stanowi idealną lekturę nie tylko dla najmłoszych. Zapraszamy Was do miejsca pełnego magii, miejsca które wprowadza każdego słuchacza w świat muzyki. Zapraszamy Was do OPERY.    
Chłopiec o imieniu Kacper wybiera się wraz z rodzicami do opery. Dla młodego bohatera książki będzie to pierwsza w jego życiu wizyta w tym, jak się dowiaduje od mamy  MAGICZNYM MIEJSCU. Chłopiec z radością wyruszan na spektakl gdzie "muzyką opowiada sie historie". Po dotarciu na miejsce chłopiec jest oczarowany miejscem, podoba mu się każdy najmniejszy szczegół jaki potrafi dostrzec. Jednak dla Kacpra przygoda dopiero ma się rozpocząć. Gdy spektakl się rozpoczyna, chłopiec daje się "porwać" muzyce, przenosząc się do MAGICZNEJ KRAINY zaproszony przez samego dyrygent. Jak się okazuje dla chłopca przewidzianne jest specjalne zadanie do wykonania tego wieczoru. Kacper przeżyje niesamowitą przygodę, odegra ważną role w spektaklu i co najważniejsze wypełni powierzoną mu misję. Dzięki temu Kacper poczuje się jak prawdziwy bohater. Nie zdradzę Wam jaką to ważną misję wypełnił bohater książeczki. O tym przekonacie się podczas lektury. Książka autorstwa Adama Święckiego stanowi bardzo ciekawą lekturę. Niewątpliwie ogromną jej zaletą są niesamowicie klimatyne ilustracje, które pobudzają wyobranię nie tylko dzieci. Ponadto w książce znalazły się podstawowe pojęcia związane z operą, dzieci słuchając opowieści poznają je, poszerzając tym samym zasób słownictwa. Ignacemu ksiązka bardzo się spodobała, zachwyciły go nie tylko ilustrację ale i sam klimat opery dający się odczuć. Zainspirowani lekturą planujemy wiosną wybrać się do opery. Dla Ignacego będzie to pierwszy spektakl w jego życiu :-) Oby okazał się tak samo udany jak debiut Kacpra.

Wspaniały świat muzyki do którego autor nas zaprasza jest na wyciągnięce dłoni. Dajcie się zaprosić na ten niesamowity spektakl.  


Goraco polecamy!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ 


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty