Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Jakie to flagi? Gra karciana od Alexander

Jednym z ulubionych tematów gier planszowych Ignacego jest geografia. Nie tak dawno prezentowaliśmy bardzo fajny zestaw dwóch gier właśnie poświęconych nauce w tym temacie. Dzisiaj kolejna, tym razem na tapetę wzięliśmy flagi państw. Jakie to Flagi? Wydawnictwa Alexander to gra edukacyjna, która jest kwintesencją połączenia przyjemnego z pożytecznym. 


W zestawie znajduje się:
- 55 dwustronnych kart,
- 55 tekturowych żetonów z nazwami państw,
- 20 plastikowych żetonów,
- klepsydra
- oraz instrukcja. 


Jakie to Flagi? jest typową grą karcianą z dwoma wariantami gry. Podczas zabawy gracze poznają flagi 55 wybranych państw świata a także ich położenie na mapie, stolicę, powierzchnię, ilość mieszkańców oraz język urzędowy. Spora dawka wiedzy jako skutek uboczny świetnej zabaw :-)  


Pierwszy wariant gry zakłada użycie jedynie kart z flagami oraz plastikowych żetonów a celem gry jest zdobycie jak największej ilości kart z flagami. My podczas rozgrywek wybraliśmy tylko 21 kart z flagami państw, które Ignacy się uczy. Po ich opanowaniu stopniowo będziemy dokładać kolejne aż dojdziemy do 55 sztuk :-).  Podczas rozgrywki zawodnicy po kolei biorą pierwszą z góry kartę ze stosu i określają czyjego państwa flaga na niej się znajduje. Jeżeli udzielona odpowiedź jest prawidłowa zawodnik zatrzymuje kartę, jeżeli błędna otrzymuje plastikowy "żeton kary". Można również nie udzielać odpowiedzi jeżeli nie jest się pewnym, w takim przypadku nic się nie dzieje a karta trafia na spód kupki. Wygrywa gracz z największą liczbą kart.  

W drugim wariancie gry do kart oraz żetonów dochodzą również tekturowe żetony z nazwami państw, które to tym razem zapewnią graczowi z największą ich ilością zwycięstwo. Karty z flagami należy tym razem rozłożyć pojedynczo tak aby każdy gracz miał do nich taki sam dostęp. Natomiast żetony z nazwami państw umieszczamy w pudełku. Gracze po kolei losują tekturkę z nazwą państwa a następnie po jej odczytaniu starają się dopasować do danego państwa flagę. Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi gracz zatrzymuje kartę z flagą. Wygrywa gracz z największą liczbą kart - flag. Plastikowe żetony przyznawane są na takiej samej zasadzie jak w wariancie pierwszym. Mimo, iż gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia, to przy niewielkiej modyfikacji sprawdziła się idealnie i dla 6 - latka. Świetna zabawa i nauka w jednym u nas sprawdza się zawsze. Ignacy rozpoznaje już 18 z 21 wybranych flag, gdy tylko opanuje pozostałe trzy dołożymy kolejne karty. Wyzwania to coś co lubimy a gra okazała się właśnie takim wyzwanie. 


Polecamy serdecznie!!!

Grę znajdziecie TUTAJ 

Sklep Król Zabawek

Komentarze

 1. trafiłam tu przypadkiem i bardzo sie ciesze :) teraz bede siedziala pol dnia i ogladala wszystkie pomysly.
  pozdrawiam nikola
  https://mypolishkiddos.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Przed zakupem gry musiałabym odświeżyć wiedzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. mamy podobną grę innego wydawcy i córka jest nią zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty