Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Jak wybrać odpowiedni mikroskop dla dziecka?

Każdy kto nas czyta w miarę regularnie wie, że Ignacy uwielbia eksperymenty. Od ostatnich wakacji regularnie tydzień w tydzień w każdy piątek pojawia się u nas eksperyment przeprowadzony przez niego. Podążając za zainteresowaniami synka i chcąc jak najefektywniej wspierać jego rozwój, od dłuższego już czasu nosiliśmy się z zamiarem sprawienia mu niespodzianki w postaci mikroskopu. Wraz z mężem byliśmy przekonani, że to będzie dla niego prezent idealny. I nie pomyliliśmy się. Zaskoczenie, radość, niedowierzanie...takie emocje wywołało otwieranie pudełka z mikroskopem :-) Jak łatwo możecie się domyśleć jedyną możliwą opcją w tamtym momencie było natychmiastowe jego wypróbowanie :-)
Zestaw który wybraliśmy dla Ignacego to Levenhuk LabZZ M101 i pochodzi ze sklepu Kabum.       W jego skład wchodzi:

-  mikroskop,
- obiektywy: 4x, 10x,40x,
- okular: WF10x - WF16x,
- stolik z zaciskami,
- obrotowa diafragma,
- wbudowane oświetlenie LED dolne,
- dwie baterie AA,
- zestaw do eksperymentów Levenhuk K50,
- oraz instrukcja obsługi.

W zestawie do eksperymentów Levenhuk K50, znajdują się następujące elementy:

- poradnik "Niezwykły mikroskop. Badanie mikrokosmosu",
- pęseta,
- wylęgarnia słonaczków,
- mikrotom,
- fiolka z drożdżami,
- fiolka ze smołą,
- fiolka z solą morską,
- fiolka ze słonaczkami,
- szkiełka (5 sztuk),
- gotowe próbki (5 sztuk),
- pipeta,
- osłona przeciwpyłowa.

Według producenta mikroskop przeznaczony jest dla dzieci od 5 roku życia.
Dokonując wyboru mikroskopu kierowaliśmy się kilkoma kryteriami. Pierwszym i najważniejszym z nich była pewność, że zarówno mikroskop jak i dołączone do niego zestawy są przetestowane, bezpieczne dla dzieci i posiadają wymagane atesty. Bezpieczeństwo jest u nas zawsze stawiane na pierwszym miejscu. Po drugie zależało nam na takim dobrze modelu, który posłuży Ignacemu przez dłuższy czas w związku z czym wysoka jakość produktu jak i jego parametry również były brana pod uwagę. Znając zamiłowanie synka do odkrywania, chcieliśmy aby mikroskop miał elementy do regulacji, dzięki czemu metodą prób i błędów sam będzie w stanie odpowiednio nimi manipulować, tak by uzyskać najlepszy obraz. Zależało man również na gotowych jak i czystych szkiełkach oraz dodatkowych akcesoriach. Ostatnią rzeczą którą braliśmy pod uwagę był aspekt wizualny, nie ukrywam, że chcieliśmy aby mikroskop prezentował się zgrabnie, cieszył oko a jednocześnie nie był zbyt dużych gabarytów. Wybrany przez nas model spełnia wszystkie powyższe kryteria.Ignacy zabawą z mikroskopem jest zachwycony, po obejrzeniu wszystkich próbek postanowił przyjrzeć się listkom przez lupę po czym przy pomocy pęsety zerwał cztery z nich i obserwował pod mikroskopem aby zobaczy jak jest różnica pomiędzy lupą a własnie mikroskopem Mikroskop zaprojektowany z myślą o dzieciach posiada bardzo wysokiej jakości układ optyczny, dzięki czemu obserwowana próbka ma bardzo jasny, klarowny i wyrazisty obraz. Dolne oświetlenie LED posiada funkcję regulowania jasności. Kolejną zaletą jest regulowany dwupoziomowy okular, który łączący funkcję dwóch okularów o 10 i 16 - krotnym powiększeniu, przy czym jest wyjątkowo łatwy w użyciu i nie ma konieczności jego wymiany. Takie parametry zarówno obiektywu jak i okulara pozwalają na ustawienie następujących stopni powiększenia: 40x, 64x, 100x, 160x, 400x oraz 640x. Czy warto inwestować w mikroskop dla dziecka? Z całą pewnością, zabawy połączone z nauką przynoszą zawsze najlepsze efekty. Młodzi "naukowcy" mają możliwość badać, odkrywać, poznawać zdumiewający i jakże fascynujący mikrokosmos.


Zestaw, który wybraliśmy dla Ignacego sprawdził się idealnie. Spełnia wszystkie przez nas stawiane kryteria. Ignacy spędza długie godziny na zabawach przy mikroskopie, wyszukując w całym domu coraz to nowych obiektów do obserwacji. Obsługa jest bardzo prosta i nauczył się je w zasadzie przy pierwszym podejściu. Przed nami podjęcie pierwszej próby zrobienia własnoręcznie próbki, o tym czy nam się to udało na pewno się dowiecie :-). U nas pomysł z mikroskopem okazał się rewelacyjny. Przed nami święta i odwieczny dylemat rodziców, czym obdarować nasze skarby. My jako prezent polecamy mikroskop, który z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę!!!  


Prezentowany przez nas dzisiaj mikroskop możecie znaleźć w dziele POMOCE MONTESSORI w sklepie Kabum. 

 Polecamy gorąco!!!

Kabum - zabaki z pomysłem - sklep

Komentarze

 1. W dzieciństwie marzyłam o takim sprzęcie. Może za kilka lat spełnię to swoje marzenie :) A i Tygrys przy tym skorzysta.

  OdpowiedzUsuń
 2. A Ignacy ma lat ile? Dzieci od jakiego wieku sobie z tym mikroskopem poradzą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ignacy ma 6 lat a wedlug producenta mikroskop przeznaczony jest dla dzieci od 5 roku zycia

   Usuń
  2. To i-de-al.-nie :) Dziękuję

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty