Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Hania Humorek i Przyjaciele - Seria Wydawnictwa Egmont

Ignacy od dawna jest wielkim fanem przygód Hani Humorek i jej młodszego brata. Kultowa wręcz już seria jest znana i lubiana przez dzieci i młodzież na całym świecie. W Polsce Wydawnictwo Egmont Wydało już 15 tomów przygód rezolutnej dziewczynki. Jakiś czas temu pojawił się pierwszy tom nowej serii Hania Humorek i Przyjaciele, a obecnie w nowościach wydawnictwa kolejne dwie części przygód Hani i jej przyjaciół. Jako wierni fani Hani, nie mogliśmy przejść obok nich obojętnie :-) 
Rysiek Zyga Zdumiewający Pan Magik to druga część serii, w której Rysiek pragnie zostać wielkiej sławy magikiem. Jak na prawdziwego magika przystało ma w swoim repertuarze ogrom zdumiewających sztuczek. Problem polega na tym, że musi ćwiczyć aby dojść do perfekcji. Oczywiście jego przyjaciółka Hania jest jak zawsze chętna do pomocy. Zostaje jego asystentką podczas pokazu. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem a Rysiek zostaje określony najgorszym magikiem na świecie. Jednak mimo początkowych niepowodzeń chłopiec nie rezygnuje ze swojego marzenia i nadal intensywnie ćwiczy sztuczki. Czy w końcu uda mu się zadziwić samą Hanie Humorek? O tym przekonacie się czytając książkę :-)  

Mania Pisania słynna reporterka stanowi trzecią część serii. Tym razem Mania najlepsza przyjaciółka Hani pragnie zostać słynną reporterką jak jej mama. Aby tego dokonać musi znaleźć interesujący temat artykułu, który trafi na pierwszą stronę gazet. Do poszukiwania postanawia dołączyć Hania. Obie przyjaciółki przekopują ogród za domem Hani, w celu odnalezienia starożytnych przedmiotów należących do Tutenchamona. Niestety wszystko co udało im się odkopać to zabawki należące do młodszego brata Hani. Jednak dziewczynki nie zamierzają się tak łatwo poddać. Mania postanawia, że odnajdzie morskiego potwora. Czy Mani uda się znaleźć wymarzony temat idealny na rozkładówkę? No cóż nie pozostaje Wam nic innego jak sięgnąć po książkę i się przekonać :-)


Obie pozycje zostały bardzo ładnie zilustrowane. Przygody w nich opisane są zabawne i wciągające z duża czcionka sprawdza się idealnie jako lektury dla początkujących czytelników. Ignaś bardzo lubi przygody Hani a nowa seria również skradła jego serce. Obie książki zostały przeczytane ciągiem a Ignacy z niecierpliwością czeka na kolejne części serii.   


Tytuł - Rysiek Zyga Zdumiewający Pan Magik/Hania Pisania słynna reporterka
Seria - Hania Humorek i Przyjaciele
Wydawnictwo - Egmont
Auto - Megan McDonald
Oprawa - miękka
Liczba stron - 64

Egmont Polska

Komentarze

  1. Kurczaczek tyle mam lektur do nadrobienia! A u Was takie nowości! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jesteśmy na czasie z Hanią, bo i za wcześnie na nią, ale jeden tytuł z serii udało nam się kiedyś wygrać. Czeka na swój moment.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty