Przejdź do głównej zawartości

Gąsieniczki dwie

Kolejna gąsieniczka w tym sezonie a ściślej mówiąc nawet dwie :-) Marcowy zwierzak cudak bardzo przypadł Ignacemu do gustu przez co powstała już trzecia jego wersja :-) Czy ostatnia? Tego nie wiem, czas pokaże :-) Dwie wcześniejsze wersje znajdziecie tu i tu. A tym czasem zobaczcie jak łatwo i szybko można zrobić robala :-) Ty razem Ignacy wykorzystał:

- dwa patyki, 
- żółty, zielony i dwa czarne patyczki kreatywne,
- dwa pompony, 
- ruchome oczka 
- oraz klej na gorąco.  


Zrobienie gąsienic była bardzo proste i szybkie, całość nie zajęła więcej niż 5 minut. Całość sprowadza się do owinięcia patyczków drucikami oraz doklejeniu pomponika z oczkami. Banalnie proste a powiem Wam że zabawa nimi pierwszego dnia trwałą kilka ładnych godzin. Po kilku dniach od ich wykonania, nadal są w użyciu :-) Jest zabaw jest radość :-) 


Kto pokusi się o wykonanie własnych gąsieniczek z patyka i drucika? :-)Wpis powstał w ramach projektu Zwierzaki Cudaki 3

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)