Przejdź do głównej zawartości

Gąsieniczki dwie

Kolejna gąsieniczka w tym sezonie a ściślej mówiąc nawet dwie :-) Marcowy zwierzak cudak bardzo przypadł Ignacemu do gustu przez co powstała już trzecia jego wersja :-) Czy ostatnia? Tego nie wiem, czas pokaże :-) Dwie wcześniejsze wersje znajdziecie tu i tu. A tym czasem zobaczcie jak łatwo i szybko można zrobić robala :-) Ty razem Ignacy wykorzystał:

- dwa patyki, 
- żółty, zielony i dwa czarne patyczki kreatywne,
- dwa pompony, 
- ruchome oczka 
- oraz klej na gorąco.  


Zrobienie gąsienic była bardzo proste i szybkie, całość nie zajęła więcej niż 5 minut. Całość sprowadza się do owinięcia patyczków drucikami oraz doklejeniu pomponika z oczkami. Banalnie proste a powiem Wam że zabawa nimi pierwszego dnia trwałą kilka ładnych godzin. Po kilku dniach od ich wykonania, nadal są w użyciu :-) Jest zabaw jest radość :-) 


Kto pokusi się o wykonanie własnych gąsieniczek z patyka i drucika? :-)Wpis powstał w ramach projektu Zwierzaki Cudaki 3

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie