Przejdź do głównej zawartości

Gąsieniczki dwie

Kolejna gąsieniczka w tym sezonie a ściślej mówiąc nawet dwie :-) Marcowy zwierzak cudak bardzo przypadł Ignacemu do gustu przez co powstała już trzecia jego wersja :-) Czy ostatnia? Tego nie wiem, czas pokaże :-) Dwie wcześniejsze wersje znajdziecie tu i tu. A tym czasem zobaczcie jak łatwo i szybko można zrobić robala :-) Ty razem Ignacy wykorzystał:

- dwa patyki, 
- żółty, zielony i dwa czarne patyczki kreatywne,
- dwa pompony, 
- ruchome oczka 
- oraz klej na gorąco.  


Zrobienie gąsienic była bardzo proste i szybkie, całość nie zajęła więcej niż 5 minut. Całość sprowadza się do owinięcia patyczków drucikami oraz doklejeniu pomponika z oczkami. Banalnie proste a powiem Wam że zabawa nimi pierwszego dnia trwałą kilka ładnych godzin. Po kilku dniach od ich wykonania, nadal są w użyciu :-) Jest zabaw jest radość :-) 


Kto pokusi się o wykonanie własnych gąsieniczek z patyka i drucika? :-)Wpis powstał w ramach projektu Zwierzaki Cudaki 3

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .