Przejdź do głównej zawartości

Gąsienica

Wiosna piękna nam się zrobiła, więc korzystamy i większość wolnego czasu spędzamy na dworze. Jednak Ignacy ostatnio wyraził chęć zrobienia kolejnej gąsienicy do projektu Zwierzaki Cudaki 3. Zapraszamy na relację z twórczej zabawy.Do wykonania gąsienicy Ignacy użył:
- zielonego i czerwonego papieru,
- dziurkacza,
- kleju,
- oraz czarnego mazaka. Na początek Ignacy wyciął dziurkaczem kółka, kilkanaście zielonych i jedno czerwone.


Następnie wszystkie zielone kółka złożył i przyklejał jeden za drugim pozostawiając ok pół centymetra odstępu od krawędzi.


Na koniec na czerwonym kółku narysował buzię i oczka oraz przykleił na przodzie gąsieniczki.Gąsienica przy odpowiednich ruchach porusza się :-)  Okazało się, że świetną zabawa jest z tą nasza gąsieniczką :-)


 Wpis powstał w ramach projektu Zwierzaki Cudaki 3

Nasza poprzednia gąsienica znajduje się TUTAJ 
Komentarze

 1. U nas wiosny ciągle nie widać. Może dlatego, że nie zapraszamy jej takimi pięknymi pracami.

  OdpowiedzUsuń
 2. zazdroszczę dziurkacza! oj ile by mi czasu zaoszczędził!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajowa :-)
  No i też dziurkacz wpadł mi w oko ;-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .