Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Eksperyment "Lodowy magnes"

Jest kilka, w sumie to kilkanaście zabaw, które Ignacemu zawsze sprawiają ogromną frajdę. Zaliczyć do nich z pewnością mogę zabawy z lodem, magnesami czy eksperymenty. To są tzw. pewniaki, które sprawdzą się zawsze ii wszędzie. Ostatnio zaproponowałam Ignacemu połączenie tych trzech zabaw w jedno!!! Jego zdziwienie nie było mniejsze, niż późniejsza radość podczas lodowo - magnesowego eksperymentu. Jeżeli szukacie pomysłu na fajną i szybką w przygotowaniu zabawę, połączoną z nauką to nasza dzisiejsza propozycja może przypadnie Wam, a raczej Waszym dzieciom do gustu :-)    Co będzie potrzebne:

- kostki lodu a w nich zamrożone metalowe przedmioty (my użyliśmy kulek magnesowych, które sprawdziły się idealnie, ale możecie wypróbować spinacze, krążki itp.),
- magnetyczna podkowa lub różdżka (my użyliśmy obu tych przedmiotów),
- naczynie (idealnie sprawdzi się szklane),  


Eksperyment jest bardzo prosty i polega na sprawdzeniu czy zamrożony w lodzie kule magnetyczne będą emitować na tyle silne pole magnetyczne by mogły być przyciągane przez magnes :-) 


Tak więc gdy mamy już nasze kostki lodu umieszczone w naczyniu możemy rozpocząć zabawę podczas której przekonamy się co się stanie z kostkami lodu pod wpływem magnesów :-)Jak już widzicie kostki poddają się sile magnetycznej i są przyciągane przez magnetyczną różdżkę :-)
Ignacy odkrył również, że kostki lodu "tańczą" (przemieszczają się po naczyniu) pod wpływem różdżki, która znajduje się w niedużej odległości od nich, jednak ich nie dotyka.

Zabawa i radość podczas eksperymentu - bezcenna :-) Po zabawie z różdżką Ignacy postanowił sprawdzić czy magnetyczna podkowa również podoła zadaniu. Okazało się, że jak najbardziej :-)
Na koniec Ignacy wybudował "most" na którym umieściliśmy naczynie z lodem i przy pomocy różdżki poruszał kostkami lodu od spodu naczynia :-)  

 


Zabawa z lodowymi magnesami bardzo spodobała się Ignacemu, mamy nadzieje, że i Wam również :-)

Wpis powstał w ramach Piątków z eksperymentami 

.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty