Przejdź do głównej zawartości

Detektyw przyrody - góry i jaskinie - Wydawnictwo AWM

Detektyw przyrody to kolejna pozycja wydana przez Wydawnictwo AWM, która bardzo przypadła Ignacemu do gustu. Książka to skarbnica wiedzy na temat zróżnicowania flory i fauny w górach i jaskiniach. Ponadto na końcu publikacji zamieszczono aż 274 naklejki, którymi można uzupełniać poszczególne strony książki. U nas jest to druga pozycja wydawnictwa, która łączy w sobie zarówno sporą dawkę wiedzy, piękne ilustracje oraz kreatywną zabawę, wcześniej pisałam o Zwierzętach Polski. 
Książka nie tylko jest bardzo ładnie zilustrowana ale zawiera również wiele ciekawych informacji. Każdy temat został opisany w osobnej ramce przez co całość jest bardzo czytelna. Ułatwia to także odnajdywanie konkretnych informacji do których chcemy powrócić. Jeżeli szukacie informacji jakie kwiaty, zwierzęta czy inne rośliny można spotkać w wysokich partiach gór to koniecznie sięgnijcie po Detektywa przyrody. Ale to nie wszystko opracowanie zawiera również wiele ciekawostek. Czy wiecie jaki storczyk ma kwiaty podobne do owłosionej muchy, jak porozumiewają się wilki czy od kiedy cis jest pod ochroną? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie czytając detektywa. W książce poruszono również takie tematy jak lodowce i formy polodowcowe, powstawanie jaskini, zwyczaje nietoperzy oraz mieszkańcy jaskiń. Całość opracowana została bardzo starannie i przejrzyście a barwne ilustracje stanowią idealne uzupełnienie całości. Umieszczenie naklejek i możliwość uzupełniania nimi kolejnych stron książki jest genialnym pomysłem. Które dziecko nie lubi naklejek? No cóż na pewno i takie się znajdą :-) jednak Ignacy zdecydowanie jest ich fanem. Po raz kolejny Wydawnictwo AWM udowodniło jak można w sposób niekonwencjonalny zaprezentować dzieciom ogrom wiedzy i zaciekawić tematem. Naklejki podzielone zostały na sekcje i oznaczone numerami, odpowiadającymi stronom na których należy je wkleić. Dzięki temu dzieci mogą samodzielnie uzupełniać kolejne strony książki ćwicząc przy okazji zarówno motorykę małą jak i logiczne myślenie. Dla nas to genialne rozwiązanie. 


Ignacy bardzo lubi książki przyrodnicze, a omawiana przez nas dzisiaj pozycja skradła jego serce. Przeczytana już kilkukrotnie nadal ciekawi i intryguje. Na pewno nie zostanie tak szybko odłożona na półkę.  
Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo AWM

Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ignasiu, nie wklejaj wszystkiego, zostaw coś dla mnie 😊.
  Żartuje.
  Widzę, że świetna książka. Tyle wiedzy w jednym miejscu, a do tego sporo zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 3. WOW!!! Już okładka mnie przyciągnęła :) Kiedyś córka miała podobną ksiażkę, z lśniącym kredowym papierem i ma ją do dziś! Ta, którą pokazałaś, na pewno bardzo by jej się spodobała, rozejrze się za nią :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)