Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Charlie Ciuch-Ciuch - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Jedną z pasji Ignacego są pociągi, od najmłodszych lat potrafił godzinami jeździć nimi po torach a jego kolekcja z czasem urosła do wręcz gigantycznych rozmiarów. Z czasem pasja to przeniosła się również na inne płaszczyzny, synek zaczął kolekcjonować książki o różnego rodzaju lokomotywach, pociągach i parowozach :-) Dzisiaj najnowsza pozycja w jego kolekcji, bardzo gustownie wydana książeczka opowiadająca o przyjaźni jaka nawiązała się pomiędzy maszynistą a lokomotywą. Charlie Ciuch - Ciuch to kultowa opowieść z 1942 roku, którą Wydawnictwo Prószyński i S-ka postanowiło oddać w ręce najmłodszych swoich czytelników w wersji z rysunkami wzorowanymi na oryginałach. 

Tytułowy bohater jest parowozem Big Boy 402 i pracuje dla przedsiębiorstwa kolejowego Mid - World. Jego kompanem w podróżach na trasie St. Louis - Topeki, jest maszynista Bob. Od lat pokonują razem ta trasę, co więcej zdążyli się już bardzo zaprzyjaźnić. Mają też tajemnicę, którą skrywają przed resztą świata, otóż obaj bez problemów się porozumiewają ponieważ Charlie potrafi mówić. Bob dawno temu stracił żonę, od tamtej pory mieszkał sam a parowóz stał się jego prawdziwym przyjacielem. Wiele spędzili wspólnie pięknych chwil, jednak ich sielanka miała się niedługo skończyć. Pewnego dnia w parowozarni pojawiła się nowa lokomotywa spalinowa, która miała zastąpić wysłużonego już Charliego.  


Takiemu obrotowi sprawy sprzeciwił się Bob i aby okazać solidarność przyjacielowi, postanowił porzucić zawód maszynisty i został sprzątaczem. Od tej pory Charlie stał w najdalszym zakątku zajezdni na zardzewiałych torach i popadał w ruinę. W wolnych chwilach Bob przychodził do przyjaciela, jednak ten z dnia na dzień stawał się coraz bardziej niedostępny. Gdy nasi bohaterowie myślą, że to już koniec ich wspólnej przygody, na ich drodze pojawia się szansa, którą postanawiają wykorzystać. Splot wydarzeń które w konsekwencji okazują się mieć bardzo pozytywne skutki dla obu przyjaciół kończy tą jakże uroczą opowieść.     


Charlie Ciuch - Ciuch Stephen'a King'a to bardzo to bardzo ciekawa opowieść o przyjaźni, oddaniu, dążeniu do celu oraz pokonywaniu trudności. Ignacemu bardzo spodobały się ilustracje, które nadają niesamowity klimat książce. Książka na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom wszelkiej maści pociągów.   


Polecamy serdecznie

Książkę znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - Charlie Ciuch - Ciuch
Wydawnictwo - Prószyński i S-ka
Ilustracje - Ned Dameron
Oprawa - twarda
Liczba stron - 24
Rok wydania - 2017
Wiek - 5+ 

Prószyński i S-ka

Komentarze

  1. Filip także lubi pociągi 😃. Książka wydaje się być dla Niego idealną.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty