Przejdź do głównej zawartości

Bardzo głodna gąsienica

Zwierzaki cudaki i ich trzecia już odsłona, to Ignacego ulubiony projekt w którym bierzemy udział. Tworzeniu cudaków niezmiennie towarzyszy radość twórcza, zapał oraz co tu ukrywać duma z powstałych prac :-). Z marcowej listy powstała już żabka, a dzisiaj prezentujemy Wam gąsienicę inspirowaną jedną z Ignacego ukochanych książek z lat przedszkolnych czyli Bardzo głądną gąsienicą, której autorem jest Eric Carle. Nasza wersja powstała z odbitych rączek :-) 

Do jej wykonania potrzbne są:
- farbki,
- biała kartka,
- woda i pędzelek.  

 

Wpis powstał w ramach projektu Zwierzaki cudaki 3 


Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

 1. Takie malowanie rękami córci by się mocno spodobało :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tą książkę poznałam mocno po 30, ale jestem jej fanką. A Eric Carle aż zachęca do złapania za farby, czego jesteście doskonałym przykładem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze nie czytałam żadnej książki tego autora. Chyba czas to nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 4. super! Franek uwielbia takie malowanie rączek i stópek:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna :-) kiedyś malowałyśmy podobną tylko odbijałyśmy jeszcze stopy ;-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .