Przejdź do głównej zawartości

Bardzo głodna gąsienica

Zwierzaki cudaki i ich trzecia już odsłona, to Ignacego ulubiony projekt w którym bierzemy udział. Tworzeniu cudaków niezmiennie towarzyszy radość twórcza, zapał oraz co tu ukrywać duma z powstałych prac :-). Z marcowej listy powstała już żabka, a dzisiaj prezentujemy Wam gąsienicę inspirowaną jedną z Ignacego ukochanych książek z lat przedszkolnych czyli Bardzo głądną gąsienicą, której autorem jest Eric Carle. Nasza wersja powstała z odbitych rączek :-) 

Do jej wykonania potrzbne są:
- farbki,
- biała kartka,
- woda i pędzelek.  

 

Wpis powstał w ramach projektu Zwierzaki cudaki 3 


Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

 1. Takie malowanie rękami córci by się mocno spodobało :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tą książkę poznałam mocno po 30, ale jestem jej fanką. A Eric Carle aż zachęca do złapania za farby, czego jesteście doskonałym przykładem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze nie czytałam żadnej książki tego autora. Chyba czas to nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 4. super! Franek uwielbia takie malowanie rączek i stópek:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna :-) kiedyś malowałyśmy podobną tylko odbijałyśmy jeszcze stopy ;-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)