Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Wyspa Skarbów - audiobook od Biblioteki Akustycznej

Ostatnimi czasy wspólne zimowe wieczory umila nam kolejnym audiobook. Po raz kolejny sięgnęliśmy po klasyk, tym razem wybór padł na dzieło XIX wiecznego szkodzkiego powieściopisarza i poety Roberta Louisa Stevensona Wyspa Skarbów. Audiobook wydany został przez Bibliotekę Akustyczną. 
Głównym bohaterem powieści jest młody chłopiec o imieniu Jimi. Na co dzień jest pracownikiem tawerny jednak w głębi duszy marzy o dalekich podróżach. Pewnego dnia znajduje on mapę, jak się szybko okazuje jest to mapa zaginionej wyspy, na której ukryty jest skarb Kapitana Flinty. Młodzieniec szybko porzucił pracę, skompletował załogę i wyruszyli w podróż życia. Podczas rejsu wychodzi na jaw, że na statku znajdują się również byli towarzysze Kapitana Flinty. Po dotarciu do wyspy wszczynają bunt, który jednak zostaje stłamiony przez Jimiego i jego kompanów. Niestety piratom udaje się uciec. Od tego momentu rozpoczyna się wyścig z czasem. Której załodze pierwszej uda się dotrzeć do skarbu? Czy odnajdą skarb we wskazanym na mapie miejscu? A może powinniśmy zapytać czy skarb wogóle istanił? O tym jak zakończyła się przygoda na Wyspie Skarbów przekonacie się słuchając audiobooka. 


Bohaterowie podczas poszukiwań przeżyli mnóstwo nie rzadko, mrożących krew w żyłach przygód, napotkali na swej drodze wiele przeciwności, rozwiązali też nie jedną zagadkę. 


Wyspa Skarbów to bardzo wciągająca a przy tym i emocjonująca opowieść, której słucha się z zapartym tchem. U nas przygody Jimiego i jego kompanów tak nas wciąnęły, że słuchamy ich przygód już po raz kolejny. Przygoda, niebezpieczeństw, zagadki...to wszystko sprawia, że powieść jest idealna dla wszystkich, którzy lubią powieści przygodowe. 


Polecamy serdecznie!!!

Wyspę skarbów zanjdziecie TUTAJ 

Biblioteka Akustyczna

Komentarze

  1. mamy! Polecamy! Uwielbiamy słuchac w samochodzie...superrrrr

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze nie słuchamy audiobooków, ale zapisuję sobie ciekawe propozycje, takie jak ta, na przyszłość. Fajne jest to, że w bibliotekach publicznych są działy z takimi nośnikami.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty