Tyle razy nas odwiedziliście :-)

To JA! Duży i odważny! - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Moja niedyspozycja sprzyja wspólnemu czytaniu i tak też ten czas wykorzystujemy. Czytamy książkę za książką a ja staram się na bierząco o nich pisać (choć nie jest to takie łatwe, ciężko nadążyć :-)). Ale dzisiaj mam chwilkę i chciałam Wam napisać o bardzo fajnej książce wydanej ostatnimi czasy przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka. Pozycja zatytułowana To JA! Duży i odważny! Nowe historyjki, które dodają dzieciem pewności siebie, to zbiór 30 krótkich opowiadań, zawartych w trzech rozdziałach. 
Kiedy dzicie zaczynają lepiej poznawać otaczający je świat, zawierać nowe znajomości, przeżywają wtedy wiele emocjonujących chwil, zdarzają się też sytuacje, kiedy to muszą zmierzyć się z własnymi słabościmi i lękami. W takich sytuacjach konieczne jest wsparcie ze strony dorosłych. Jednak nie zwsze możemy być z naszymi pociechami, aby tego wsparcia udzielić, dlatego tak ważne jest aby od najmłodszych lat wzbudzać u dzieci poczucie własnej wartości, uczyć pokonywać trudności i przełamywania lęków. Zadaniem rodziców jest pokazanie dziecku włąsciwej drogi, pokierowanie tak aby potrafiło bez większych problemów przejść przez lata dzieciństwa, dorastania i śmaiło wkroczyć w dorosłe życie. 


To JA! Duży i odważny! to książka, która ma włąśnie za zadanie pokazanie dzieciom przykładów jak w danych sutuacjach postąpować, aby osiąnąć zamierzony cel. Krótkie historyjki zawarte w pierwszym rodziale mają dodać dzieciom pewności siebie. Każde dzicko chce być silne, pokonywać trudności, imponowć rówieśnikom...jednak nie zawsze jest to proste zadanie. Dzięki przykałdom zawartych w książce, zrozumieją, że nie jest to takie trudne...trzeba tylko spróbować. 

 

Drugi rozdział zawiera opowiadania pokazujące dzieciom jak załagodzić konflikty. Czasami nawet pomiędzy najlepszymi przyjaciółmi dochodzi do spięć i nieporozumień. Bardzo trudno jest całkowicie wyeliminować takie sytuacje z życia, jednak jak już dojdzie do niej, dzieci muszą umieć wybrnąć z tej dość niewygodnej sytuacji. Dzięki przykładom z książki, młody czytelnik dowiaduje się, że niegdy nie ma sytuacji bez wyjścia a przyznanie się do winy wcale nie jest oznaką słabości a wręcz przeciwnie - świadczy o dużej odwadze. 


Ostatni rozdział to historyjki pozwalające dzieciom łatwiej zasypiać. Zdarza się, że bardzo ciżko jest dzieciom przejść od zabawy do wieczornego wyciszenia. Podane przykłady w bardzo fajny sposób uświadamiają dzieciom, że sen jest integralną częścią życia każdego człowieka przez co pozwalają na szybsze i łatwiejsze zaadoptowanie się dzieci do wieczornej rutyny. 


To JA! Duży i odważny! stanowi idelany pretekst do rozmów z dzieckiem o uczuciach, wyzwaniach jakie życie stawia przed nimi, ale również o sposobach radzenia sobie z nimi. Przykłady bliskie dziecim, znajome sytuacje, bliscy, te wszystkie elementy sprawiają, że dziecko bez problemu potrafi wcielić się w bohaterów danej opowieści i spróbować własnych sił w pokonaniu słabości. Do tego pełne humoru i wiernie oddające treść rysunki, stanowią dodatkowy atut tej książki. 


 Gorąco polecamy!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - To JA! Duży i odważny!
Wydawnictwo - Prószyński i S-ka

Prószyński i S-ka

Komentarze

 1. Bardzo lubię takie terapeutyczne książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo interesująco sie zapowiada. I mysle, ze u nas znalazla by uznanie :-)
  Podoba mi sie szata graficzna i pomysł na książkę :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj czekam z niecierpliwością az do nas dojdzie ta ksiazeczka cudowna :) po tym wpisie jeszcze bardziej

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy ją, córka już przeczytała i bardzo jej sie podoba :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty