Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Szalona historia komputerów - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Szalona historia komputerów to kolejna pozycja, która bardzo nas zaciekawiła, gdy tylko ukazała się w zapowiedziach Wydawnictwa Prószynski i S-ka. Szalony Docent Pięć Procent wprowadza młodego czytelnika w fascynujący świat bitów, bajtów, RAM-ów czy bagów. Niesamowita lekcja historii od pierwszych protorypów komputera, aż po najnowszej techniki wszelkiego rodzaju nośniki.  Zapraszamy Was na tą dość nietypową pordóż, podróż pełną niespodzianek i nietypowych faktów. 
Książkę można czytać w sposób tardycyjne (kartka po kartce), ale można również przeskakiwać tematy, powracać do poprzednich stron, odkodowywać wiadomości, jak również je kodować. Najprościej rzecz ujmując książka może służyć podobnie jak komputer czy tablet, gdzie można wchodzić na daną stronę a następnie się z niej cofnąć. Przeskakiwać z tematu na temat, odgadywać, szyfrować, kodować... to wszystko przy użyciu książki. Można rzec niemożliwe... a jednak. Szalona historia komputerów, pokazuje jak w ciekawy i niebanalny sposób przekazać ogrom wiedzy młodemu odbiorcy jednocześnie sprawiając pozory gry, zabawy. 


W książce przedstawiono również sylwetki ludzi, których wynalazki miały przełomowe znaczenie dla rozwoju komputeryzacji na świecie. Urodziałam się w roku 1984, a to oznacza, że w dzieciństwie grywałam na (obecnie już zabytek) Commodore :-) a z książki dowiedziałam się, że zawdzięczam to Jack'owi Tramiel'owi. Oczywiście nie mogło również zabraknąć pana z jabłuszkiem czyli Steva Jobs'a - wspóltwórcy firmy Apple. To tylko kilka przykładów, w książce znajdziecie ich o wiele więcej.   


Książka bardzo spodobała się Ignacemy, inna niż zazwyczaj koncepcja sprawiła, że jest bardzo rozchwytywaną pozycją w naszym domu. Autor książki Marcin Kozioł to postać bardzo znana w świecie komputerów. Jako 15 - latek wydał swoją pierwszą książkę. Zgadniecie co było jej tematem? :-) 


Goraco polecamy!!!

Ksiązkę znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - Szalona historia komputerów
Wydawnictwo - Prószyński i S-ka
Autor - Marcin Kozioł
Oprawa - miękka
Liczna stron - 160

Prószyński i S-ka

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty