Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Spacerkiem przez rok - Wydawnictwo Media Rodzina

Dzisiaj Ignaś i ja (jego mama :-)) chcieliśmy zaprosić Was na spacer, ale nie taki zwyczajny do parku. Dzisiaj chcemy Was zaprosić na spacer przez rok, miesiąc po miesiącu. Chcemy abyście ten spacer przeszli podziwiając i doceniając otaczające nas wszystkich piękno natury. Chcemy abyście jednocześnie zgłębili swoją wiedzę. Chcemy abyście poczuli zapach wiosny, lata jesieni i zimy. Wreszcie chcemy abyście,tak jak my docenili naturalne piękno świata. Dzisiaj chcemy Wam pokazać piękną książkę, która powstała w wyniku połączenia talentów dwóch niesamowicie zdolnych pań Małgorzaty Strzałkowskiej oraz Elżbiety Wasiuczyńskiej. Mowa o książce Spacerkiem przez rok Wydawnictwa Media Rodzina.Spacerkiem przez rok porusza bardzo popularny temat w literaturze. Wielu już opisywało pory roku. Posiadamy co najmniej kilka pozycji o tej tematyce. Jednak tym co wyróżnia ten zbiór wierszy jest fakt, że stanowią jednocześnie źródło wiedzy, przekazują konkretne informacje odbiorcy, odwołują się do tradycji i zwyczajów, nie tylko polskich. Bardzo spodobało mi się zastosowanie takiego zabiegu, dzięki temu wiersze nie tylko cieszą swoją lekkością i ciekawym przekazem ale jednocześnie wzbogacają wiedzę. Uważam to oczywiście za bardzo duży plus :-).


Bardzo spodobała mis się również budowa całej książki. Uporządkowana, chronologiczna a co za tym idzie czytelna w odbiorze. Każda pora roku została podzielona na miesiące. Wprowadzono również wiersz wstępny i końcowy do każdej z pór roku. O każdym miesiącu opowiadają dwa wiersze a ich długość jest zróżnicowana. 


Na sam koniec pozostawiłam kwestię szaty graficznej. Gdy po raz pierwszy wzięłam książkę do ręki, zabrakło mi słów na opisanie tego co w niej zobaczyłam. Nasycenie koloru, piękne bary, każdy miesiąc zachwycą swą niepowtarzalną aurą. Nawet Ignacy, który w książkach najmniej docenia właśnie ilustracje, był pod wielkim ich wrażeniem. Tutaj zachwyca wszystko...bogactwo flory i fauny, zmieniający się stale krajobraz, kropla deszczu...


Mamy nadzieję, że przyjmiecie nasze zaproszenie i wybierzecie się w tą samą podróż co my :-)


Książkę gorąco polecamy!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - Spacerkiem przez rok
Wydawnictwo - Media Rodzina
Autor - Małgorzata Strzałkowska
Ilustracje - Elżbieta Wasiuczyńska 
Oprawa - Twarda
Liczba stron - 48

Media Rodzina

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty