Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Sens życia - Wydawnictwo Zakamarki

Myślę, że każdy na pewnym etapie swojego życia, zadaje sobie pytanie o sens życia. Uzyskanie jednoznacznej odpowiedzi, na to jakże ważne pytanie nie jest proste, wręcz niemożliwe. Zapytacie dlaczego? Wielu wielkich myślicieli tego świata próbowało odpowiedzieć na to pytanie. Jednak czy im to się udało? W pewnym sensie na pewno. Powstały pewne kanony, określono wartości...jednak nadal jednoznaczna odpowedź pozostaje kwestą indywidualną każdego człowieka. 

Dzisiaj chciałam Wam napisać o bardzo cekawej książce, która właśnie porusza ten jakże ważny temat. Sens zycia to kolejna, piekna opowiść szewdzkiej autorki Lotty Olsson. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zakamarki, które szerzy i wydaje na polskim rynku literaturę skandynawską. 
Główny bohater - Mrówkojad pewnego dnia stwierdza, że nie chce być jedynie "marnym paprochem w kosmosie", chce zostać nieśmiertelnym. Jego przyjaciółce Orzesznicy bardzo spodobał sie ten pomysł, jednak nie była pewna jak może On tego dokonać. I wtedy Mrówkojad oznajmił, że w tym celu zamierza napisać książkę, książkę o sensie życia.    


Jednak Mrówkojad bardzo szybko się przekonuje, że to nie takie proste. Bo czym tak na prawdę jest sens życia dla Mrówkojada? A dla Orzesznicy? Czy oboje dążą do tych samych celów, czy ich codzienność ma sens? Mimo, tych wątpliwości, nasz bohater nie zamierza się poddawać i wyrusza na poszukiwanie sensu życia. Jak się szybko przekonuje, każdy ma na ten temat odmienne zdanie, a znalezienie jednej uniwersalnej odpowiedzi jest wręcz niemożliwe. W trakcie poszukiwań Mrówkojad trafia do Surygatki imieniem Doris, jednak i ona mimo ogromnej wiedzy i życiowego doświadczenia, nie potrafi udzielić odpowiedzi o sens życia. Czy jednak trójce przyjaciół uda się odnaleźć ich sens życia? Czy Mrówkojad napisze bestseller? O tym przekonacie się czytając Sens życia Lotty Olsson. 


Ilustracje do książki są autorstwa Nilsson Thore. Proste, ale oddające wiernie treść. Zabawne sceny przedstawiła bardzo realistycznie, dzieki czemu, młody odbiorca bez problemu identyfikuje je z przeczytanym tekstem. Książka jak przystało na Wydawnictwo Zakamarki, wydana została bardzo starannie, z dbałością o najmniejszy szczegół. 


Bardzo wartościowa i zmuszająca do refleksji nad własnym życiek książka. Historia o przyjaźni, wzajemnej akceptacji i zrozumieniu. historia o tym co ma największą wartość w życiu. Gorąco polecamy wszyskim książkę Sens życia, bez  względu na wiek, warto ją przeczytać. 


Książkę gorąco polecamy!!!

Sens życia znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - Sens życia
Wydawnictwo - Zakamarki
Autor - Lotta Olsson
Ilustracje - Nilsson Thore
Oprawa - twarda
Liczba stron - 108
Rok wydania - 2014
Wiek - 6+

Wydawnictwo Zakamarki

Komentarze

 1. Znamyyyyyyy czytalismy juz jakis czas temu. Bardzooo fajna. Jest tez z serii o mrówkojadzie "sam w domu" genialna pozycja!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, cała seria jest godna uwagi :-)

   Usuń
 2. Jesteście dzisiaj płodni :) Omal nie przegapiłam tak ciekawej książki i z cudnymi ilustracjami.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty