Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Rymowane opisywanki Elżbiety i Witolda Szwajkowskich

Dzisiaj chciałam Wam polecić kolejną książkę, której koncepcja jest bardzo kreatywna a zabawa podczas czytania i wykonywania różnych zadań wprost przednia. Rymowane opisywanki autorstwa Elżbiety i Witolda Szwajkowskich to zbiór 28 wierszy oraz tyle samo integralnych do tekstów rysunków. Książka powstała z myślą o wspomaganiu rozwoju dzieci, poprzez poznawanie nowych słów i wyrażeń trudnych do wyjaśnienia za pomocą opisu, słowa. Książka wydana została przez Wydawnictwo Harmonia.  


Są takie nazwiska polskich twórców, które gwarantują ciekawą i wartościową lekturę. Nazwisko Szwajkowskich zdecydowanie do tego grona należy. Nie po raz pierwszy mieliśmy ogromną przyjemność spędzić miło czas właśne przy książce tychże autorów.  Wszystkie rymowanki znajdujące się w książce mają przypisany określony rysunek. Razem współgrają tworząc całość. Każdy wiersz skupia w sobie określone zwroty, które mają na celu wzbogacenie słownictwa dziecka. Ponadto autorzy zadbali o to aby dzieci mogły odnaleźć nowo poznane wyrazy na rysunku. Dodatkowym plusem omawianej pozycji są dołączone do każdego wierszyka uwagi, w których rodzice znajdą propozycje ciekawych zabaw i ćwiczeń związanych z danym zestawem (rymowanką i ryskunkiem). Wzbogaca to znacznie kontekst poznawczy wprowadzanych wyrazów i znaczeń.Książeczka jest także bardzo ciekawym bodźcem do zabaw ruchowych. Poza słuchaniem rymowanek i oglądaniem rysunków dzieci sa zachęcane do wyszukiwania określonych elementów, naśladowania min, gestów czy wydawania dźwięków. Załączone ilustracje są estetyczne i czytelne, wiernie oddają określone treści. My z książeczką bawimy się już jakiś czas i nadal jest bardzo atrakcyjną  formą spędzania wolnego czasu. Ignaś uwielbia słuchać książek, a jeżeli przy tym jeszcze ma zagwarantowaną ciekawą zabawę, to wiem, że dana pozycja posłuży nam na długo :-)


Gorąco polecamy!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - Rymowane opisywanki
Autorzy - Elżbieta i Witold Szwajkowscy
Wydawnictwo - Harmonia
Oprawa - miękka
Liczba stron - 60

Wierszyki do ćwiczeń mowy - Elżbieta i Witold Szwajkowscy

Komentarze

  1. I my już poznaliśmy Państwa Szwajkowskich. Tygrys bardzo lubi "Wierszyki ćwiczące języki". A ta lektura jest równie świetną propozycja.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię pozycje Państwa Swajkowskich! Polecam gorąco wszystkim!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty