Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Przeczytam Ci mamo od Alexander

Dzisiaj chcieliśmy pokazać Wam kolejną świetną grę edukacyjną z serii Sowa Mądra Głowa wydanej przez firmę Alexander. O serii pisałam nie tak dawno przy okazji gier Wzory, kolory, memory oraz Pamięci dźwiękowej. Tym razem świetna pozycja do nauki czytania czyli Przeczytam Ci mamoCzasami okazać się może, że proces nauki czytania, który jest obok pisania i liczenia jednym z najważniejszych fundamentalnych umiejętności jakie dzieci opanowują, może być nieco stresującym doświadczeniem. W takim przypadku zadaniem rodziców jest takie pokierowanie dzieckiem aby ułatwić ten dosyć trudny czas. Nie od dziś wiadomo, że najefektywniejsza i najprzyjemniejsza nauka to ta przez zabawę. Ciekawe formy zadań, które przy okazji utrwalają poznane literki oraz technikę czytania w takich przypadkach sprawdzają się idealnie. 


Gra Przeczytam Ci mamo, jest jednym z przykładów jak można uatrakcyjnić naukę czytania. Zestaw składający się z 32 obrazków, podzielonych na trzy, cztero lub pięcio literowe wyrazy. Zadaniem dziecka jest ułożenie poszczególnych obrazków w wyniku czego otrzymuje również nazwę danego przedmiotu. Świetna rozrywka i to co lubimy najbardziej czyli nauka w jednym :-)


To co bardzo nam się spodobało w grze to zastosowanie trzech poziomów trudności. W zestawie znajdziemy osiem obrazków 3 - wyrazowych, dwanaście 4 - wyrazowych oraz dwanaście 5 - wyrazowych. Dodatkowo zastosowano inne kolory tła w celu łatwiejszego poszeregowania na poziomów. 


U nas ze względu na fakt, iż mieszkamy w Wielkiej Brytanii, język polski jest tym językiem, którego Ignaś uczy się w domu pod moją kontrolą. Bardzo przydatną i jednocześnie emocjonującą pomocą okazała się właśnie omawiana gra. Obecnie Ignaś opanował pierwszy poziom, wyrazy 3 - literowe. W najbliższym czasie zabawa obejmie wyrazy 4 - literowe a na końcu przystąpimy do ostatniego etapu czyli wyrazów 5 - literowych. Gra u nas cieszy się ogromnym powodzeniem, Ignaś z radością po nią sięga, układa i odczytuje wyrazy. Ostatnio nawet okazało się, że zaczął zapisywać ułożone wyrazy na tablicy ćwicząc jednocześnie pisanie. Także jak widać gra ma znacznie szersze zastosowania niż te podane w instrukcji a dzięki temu zabawa nią nie nudzi się dzieciom. 


Gorąco polecamy!!!

Grę znajdziecie TUTAJ 

Inne gry opisane przez nas z serii Sowa Mądra Głowa Alexander Toys

Komentarze

 1. Bardzo lubię Mądrą sowę! Jak KArol był mały kupowalam wszystkie jakie pojawiały się na rynku

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej nie mamy, ale zapewne byłaby przydatna :-)
  Tę serie bardzo lubimy

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta gra jeszcze nie dla nas, ale zajrzałam do wpisu o "wzorach..." ta by się sprawdziła, zwłaszcza, że Synek jest na etapie poznawania kolorów i kształtów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty