Przejdź do głównej zawartości

Przebiśnieg czyli wyczekujemy pierwszych oznak wiosny

W oczekiwaniu na wiosnę postanowiliśmy umilić sobie ten czas i poszukać jej pierwszych oznaków. Okazał się jednak, że w rozpędzie zapomnielismy o jednym drobnym szczególe...mojej nodze i fakcie znią związanym czyli moją niemożnością poruszania się :-( Nie było wyjścia, trzeba było działać inaczej. Postanowiliśmy zrobić jakiś symbol nadchodzącej wiosny, aby mógł ozdobic on nasz salon. Pierwsze co nam przyszło do głowy to przebiśniegi. Poszukaliśmy pomysłów w internecie, po czym Ignaś wziął kartki, klej i nożyczki i przystąpił do tworzenia :-)Po kilku minutach nasz kwiatuszek był już gotowy :-) a radość z końcowego efektu ogromna :-) 

                 

Komentarze

  1. pięknie i wiosennie...ależ mi się chce już tej wiosny. Zima to nie moja pora roku...

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny. Niech przebijają się już i te prawdziwe.

    OdpowiedzUsuń
  3. Cudowny! Wiosno, teraz nie masz wyjścia-musisz do nas przyjść :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)