Przejdź do głównej zawartości

Przebiśnieg czyli wyczekujemy pierwszych oznak wiosny

W oczekiwaniu na wiosnę postanowiliśmy umilić sobie ten czas i poszukać jej pierwszych oznaków. Okazał się jednak, że w rozpędzie zapomnielismy o jednym drobnym szczególe...mojej nodze i fakcie znią związanym czyli moją niemożnością poruszania się :-( Nie było wyjścia, trzeba było działać inaczej. Postanowiliśmy zrobić jakiś symbol nadchodzącej wiosny, aby mógł ozdobic on nasz salon. Pierwsze co nam przyszło do głowy to przebiśniegi. Poszukaliśmy pomysłów w internecie, po czym Ignaś wziął kartki, klej i nożyczki i przystąpił do tworzenia :-)Po kilku minutach nasz kwiatuszek był już gotowy :-) a radość z końcowego efektu ogromna :-) 

                 

Komentarze

  1. pięknie i wiosennie...ależ mi się chce już tej wiosny. Zima to nie moja pora roku...

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny. Niech przebijają się już i te prawdziwe.

    OdpowiedzUsuń
  3. Cudowny! Wiosno, teraz nie masz wyjścia-musisz do nas przyjść :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie