Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Lucky Luck - Dyliżans - komiks Wydawnictwa Egmot

Ostatnio Ignaś bardzo zainteresował się komiksami. Dlatego w jego domowej biblioteczce pojawiło się kilka pozycji właśnie z tego gatunku. Sukcesywnie będziemy Wam je prezentować, zaczynając od klasyki gatunku, bo kto nie zna Lucky Luke'a. Wydawnictwo Egmont ma w swojej ofercie aż 70 pozycji z tej serii. My na pierwszy rzut wybraliśmy komiks pt. Dyliżans
Istniejąca w Denver wielka kampania transportowa Wells Fargo od dłuższego czasu zmaga się z bandytami, którzy napadają na dyliżansy i je okradają. Właściciel Wills Fargo, chcąc ratować dobre imię swojej firmy postanawia wynająć właśnie Lucky Luka do ochrony planowanej kolejnej wyprawy i przewodu sporej ilości złota. Oczywiście nieustraszony Lucky Luke podejmuje wyzwanie i stawia się zwarty i gotowy w wyznaczonym miejscu i czasie. 


W pełną niebezpieczeństw, pułapek i czyhających na szlaku dyliżansu bandytów podróż wyruszają wraz z Lucky Luke'm inni, dość specyficzni pasażerowie: stary poszukiwacz skarbu, pastor, fotograf prasowy, księgowy wraz z żoną oraz oszusta karciany. Oczywiście Luke zawsze może liczyć na pomoc i wsparcie wiźnicy Hanka. Jednak przezd nimi długa i niebezpieczna podróż, a dosyć ekscentryczni pasażerowie nie będą jej wcale ułatwiać. Jak się z czasem okaże, wśród nich będzie zdrajca, czekający tylko na okazję by wraz ze swoimi ludźmi przejąć transport złota. Jednak przeczucie i czujne oko Lucky Luka od samego początku podróży podpowiadało mu, aby nie ufać TEMU pasażerowi. Oczywiście nie zdradzę Wam, kto był zdrajcą, ani czy złoto dotarło do celu podróży? O tym przekonacie się czytając komiks :-) 


Komiks jest dziełem duetu Morris i Goscinny. Najszybszy rewolwerowiec na Dzikim Zachodzie słynie z tego, że jest szybszy od własnego cienia. Humor sytuacyjny, szybka akcja, przygoda i niebezpieczeństwo, taka dawka emocji towarzyszyć może tylko nielicznym lekturom.  


Polecamy serdecznie!!!

Komiks znajdziecie TUTAJ

Tytuł - Lucky Luke - Dyliżans
Wydawnictwo - Egmont
Autor - Goscinny
Rysunki - Morris
Oprawa - miękka
Liczba stron - 48
Tom - 32
Egmont Polska

Komentarze

  1. Córka ostatnio zakochała się w komiksach dzięki tacie, czytali Asteriksa, teraz Kajko i Kokosz, więc chyba i na Lucky Luka nadejdzie czas :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja nie jestem miłośnikiem komiksów, ale mój Mąż bardzo lubimy. Mam nadzieję, że zarazi tym Synka.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty