Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Królik i Misia - Wydawnictwo Zielona Sowa

Misia to łagodna a przy tym bardzo pogodna niedźwiedzica, królik z kolei to mały zarozumialec któremu ciężko dogodzić. Pewnego dnia spotykają się ich drogi...co z tego wyniknie? Przy takiej różnicy charakterów, wszystko jest możliwe!!! Zachęcamy dzisiaj do lektury książki o niesamowitej przyjaźni, poznajcie  Królika i Misię, pozycja jest nowością Wydawnictwa Zielona Sowa.   
Jak powszechnie wiadomo niedźwiedzie zapadają w sen zimowy. Tak też postąpiła jedna z bohaterek książki. Misia, smacznie sobie spała, gdy pewnego dnia została wybudzona w samym środku zimy. Po przebudzeniu zorientowała się, że całe jej zapasy żywności "wyparowały" w nieznanych nikomu okolicznościach. Z natury pogodna niedźwiedzica postanowiła wykorzystać fakt, iż mimo zimy nie śpi, na zrealizowanie jednego z swoich marzeń - postanowiła ulepić bałwana. 


Szybko się do tego zabrała, ale już podczas lepienia pierwszej kuli spotkała królika, który swoim zachowanie okazał się nieco grubiański. Jednak Misi to nie przeszkadzało, potrafiła nawet docenić fakt, że królik dał jej zgniłą marchewkę. Gdy wpadł w tarapaty i o mały włos nie został schwytany i pożarty przez wilka, to właśnie Misia przybyła królikowi na ratunek. Z czasem okazuje się, że to właśnie królik ukradł Misi całe jej zimowe zapasy, mimo to niedźwiedzica wybacza mu ten występek. Ale to nie wszystko!!! Królik ma jeszcze jeden sekret, sekret, który od dawna skrywa, a który udało się odkryć Misi. Bardzo niesmaczny sekret. Jednak Ci co czytali już nie jedną moją recenzje książki, wiedzą dobrze, że nie lubię zdradzać wszystkich szczegółów. Tak też będzie i tym razem :-) Wszystkich ciekawych jaki to sekret skrywał królik zapraszam do lektury Królika i Misi. 


Królik i Misia to bardzo zabawna a jednocześnie pouczająca lektura. Przyjaźń, wzajemna pomoc, szacunek do drugiej osoby czy w końcu zrozumienie. Wszystkie te wartości zostały przedstawione w bardzo prosty i zrozumiały dla młodego odbiorcy sposób. Podjęto tutaj również kwestię kradzieży oraz przyznanie się do winy. Królik zrozumiał swój błąd i go naprawił. Przyjaźń jaka zawiązała się pomiędzy głównymi bohaterami uczy również tolerancji i akceptacji innych takimi jakimi są. 


Pisząc o Króliku i Misi, nie sposób pominąć fantastyczne ilustracje. Zimowy klimat jaki autorowi udało się uzyskać dzięki zastosowaniu jedynie bieli, niebieskiego i całej gamy odcieni szarości, dało imponujący efekt. Również format książki jest bardzo poręczny, a całość prezentuje się po prostu ślicznie :-) Pomimo ponad 100 stron, książkę czyta się bardzo szybko, tekst nie zajmuje całych stron, dzięki czemu, pozycja jest idealna dla dzieci do samodzielnego czytania. My już przeczytaliśmy ją dwa razy, ale na pewno jeszcze nie raz po nią sięgniemy :-)   


Gorąco polecamy!!!

P.S.
Książka jest pierwszym tomem nowej serii Wydawnictwa Zielona Sowa a już niebawem ukaże się tom drugi przygód sympatycznych bohaterów.   

Książkę znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - Królik i Misia. Niesmaczne zwyczaje królika
Wydawnictwo - Zielona Sowa 
Autor - Julian Gough
Ilustracje - Jim Fried
Oprawa - Twarda
Liczba stron - 112
Rok wydania - 2017

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

  1. Faktycznie czyta się szybko :) Moja córka przeczytała ją sama, a potem zrobiłam to ja żebym wiedziała o czym pisać :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty