Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Franek Einstein i elektryczny palec - Wydawnictwo Wilga

Seria książek o Franku Einsteinie, chłopcu, który zafascynowany światem nauki konstuuje wynalazki. W części zatytułowanej Franek Einstein i elektryczny palec, poznajemy głównego bohatera jako już wynalzce dwóch robotów Klinka i Klanka, którzy to stali się jego towarzyszami na dobre i na złe. Tym razem Franek wraz ze swoim przyjacielem Wotsonem postanawiają zająć się tematem bardzo popluranym w dzisiajszych czasach mianowicie energią odnawialną. Cała seria wydana została przez Wydawnictwo Wilga a jej autorem jest Jon Scieszka. 

Młody naukowiec ma bardzo ambitny plan, chce skonstuować taki przyżąd, który bezprzewodowo będzie czerpał energię znajdującą się we wszechświecie. Oczywiście zapał Franka w połączeniu z jego geniuszem sprawiają, że udaje się skonstruować elektryczny palec, który spełnie wszystkie założenia młodego konstruktora. Jednak jego wynalazek bardzo nie podoba się Panu Szympansowi oraz Tobiaszowi Edisonowi, którzy starają się zniszczyć wszystkie istniejące w mieście elektrownie. Czy wynalazek Einsteina zda egzamin? Jak potoczą się losy Pana Szympansa? I co się stanie z robotem? O tym wszystkim dowiecie się czytając książkę Frank Einstein i palec elektryczny.  


Książka jest wręcz naszpikowana naukowymi pojęciami, które zostają w bardzo łatwy i zrozumiały dla młodego odbiorcy sposób objasnione. Mamy tu róznego rodzaju diagramy i wykresy, które można wraz z dzieckiem przeanalizować, omówić. Stanowią idealne przykłady do objasnienia ich znaczeń oraz funkcji jakie pełnią. Pozycja zawiera również ilustracje autorstwa Briana Biggs'a, które są utrzymane w szarościach z żółtymi dodatkami. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawiło, że ilustracje są bardzo ciekawe. 


U nas Franek stał się Ignasia bohaterem, odnalazł w nim wiele cech łaczących ich. Pierwszą i według synka najważniejszą jest fakt, że obaj uwielbiają eksperymenty :-) Ignacy książkę słuchał z zapartym tchem, co raz chcąc tak jak Franek przeprowadzić doświadczenie naukowe :-)


Gorąco polecamy !!!

Książkę znajdziecie TUTAJ

Tytuł - Franek Einstein i elektryczny palec
Wydawnictwo - Wilga
Autor - Jon Scieszka
Ilustracje - Brian Biggs
Oprawa - miękka
Liczna stron - 192

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

 1. Prawda, że ejst fajny! My się nim zachwycamy i liczę, że będą dalsze cześci...ale zdradzę Wam, że najlepsza wg nas jest 4 część...

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej nie mamy i Filip jak zobaczyl u Was okładkę to odrazu ,,Mamo, kup" :-P
  Wie co dobre

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy, lubimy, czekam na najnowsza częśc żeby przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty