Przejdź do głównej zawartości

Drzewko miłości

Dzisiaj u nas drzewko miłości czyli Walentynki zbliżają się wielkimi krokami :-)Sprzęty niezbędne do wykonania drzewka miłości :-):
- farby plakatowe,
- serce wycięte z tektury,
- pędzel i dwa ołówki (jeden koniecznie z gumką do mazania),
- papier.


Na początek Ignaś odrysował serce na papierze....


...po czym dorysował pień drzewa.


Teraz Ignaś przeszedł do malowania. Rozpoczął od pomalowania pnia........ostatnim etapem było "wykropkowanie" serduszka. Do tego użył ołówka (strony z gumką) i czerwonej farby.

A tak prezentuje się drzewko miłości w wykonaniu Ignasia :-)


Komentarze

  1. Bardzo pojemne serducho ma Ignaś. I dużo cierpliwości. Piękne drzewko.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)