Przejdź do głównej zawartości

Detektyw Tufnell i Balon - Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res

Pozycja idealna zarówno dla przedszkolaków jak i nieco starszych dzieci. Detektyw Tufnell i Balon to książka napisana w dwóch językach: polskim i angielskim. U nas sprawdziła się fenomenalnie. Dzieci czytające samodzielnie mogą poznać przygody detektywa i jego wiernego towarzysza - psa o imieniu Balon, z kolei młodsi z radością wysłuchają tej zabawnej historii z ust rodziców. Książka wydana została przez Wydawnictwo Innowacyjne Nowae Res

Detektyw Tufnell i jego niecodzienny pomocnik - niebieski pies uwielbaiją rozwiązywać zagadki. Pewnego dnia podczas spaceru okazuje się, że spotkali ślimaka, któremu zgimęła muszla. Jak na detektywów z krwi i kości przystało rozpoczynają śledztwo. Aby dowiedzieć się co się stało, przeprowadzają dokładny wywiad z poszkodowanym. Niestety zdezorientowany ślimak ma problemy z pamięcią i nie potrafi zrelacjonować dokładnie wydarzeń z dnia poprzedniego. Według ślimaka w gronie podejrzanych są jeż, żaba oraz mały chłopiec. Jednak spryt i doświadczenie Tufnell'a podpowiada mu co mogło się stać z zaginioną muszlą. Czy złodziejem okaże się ktoś z grona podejrzanych? A może zupełnie nowa postać pojawi się w całej tej historii? O tym co stało się z muszlą dowiecie się czytająć Detektywa Tufnell'a i Balona. 


Poza humorem i ciekwą fabułą książka posiada również bardzo ładne utrzymane w postelowych kolorach ilustracje. Całość stanowi bardzo atrakcyjną pozycję dla dzieci. U nas książka spotkała się z dużym zainteresowanie ze strony Ignasia, przez co została już przeczytana kilkukrotnie. Gorąco polecamy!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .