Przejdź do głównej zawartości

Detektyw Tufnell i Balon - Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res

Pozycja idealna zarówno dla przedszkolaków jak i nieco starszych dzieci. Detektyw Tufnell i Balon to książka napisana w dwóch językach: polskim i angielskim. U nas sprawdziła się fenomenalnie. Dzieci czytające samodzielnie mogą poznać przygody detektywa i jego wiernego towarzysza - psa o imieniu Balon, z kolei młodsi z radością wysłuchają tej zabawnej historii z ust rodziców. Książka wydana została przez Wydawnictwo Innowacyjne Nowae Res

Detektyw Tufnell i jego niecodzienny pomocnik - niebieski pies uwielbaiją rozwiązywać zagadki. Pewnego dnia podczas spaceru okazuje się, że spotkali ślimaka, któremu zgimęła muszla. Jak na detektywów z krwi i kości przystało rozpoczynają śledztwo. Aby dowiedzieć się co się stało, przeprowadzają dokładny wywiad z poszkodowanym. Niestety zdezorientowany ślimak ma problemy z pamięcią i nie potrafi zrelacjonować dokładnie wydarzeń z dnia poprzedniego. Według ślimaka w gronie podejrzanych są jeż, żaba oraz mały chłopiec. Jednak spryt i doświadczenie Tufnell'a podpowiada mu co mogło się stać z zaginioną muszlą. Czy złodziejem okaże się ktoś z grona podejrzanych? A może zupełnie nowa postać pojawi się w całej tej historii? O tym co stało się z muszlą dowiecie się czytająć Detektywa Tufnell'a i Balona. 


Poza humorem i ciekwą fabułą książka posiada również bardzo ładne utrzymane w postelowych kolorach ilustracje. Całość stanowi bardzo atrakcyjną pozycję dla dzieci. U nas książka spotkała się z dużym zainteresowanie ze strony Ignasia, przez co została już przeczytana kilkukrotnie. Gorąco polecamy!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie