Przejdź do głównej zawartości

Zwierzęta Polski od AWM

Kilkukrotnie przy różnych okazjach wspominała już, iż staramy się w domu przekazywać Ignasiowi sporą dawkę wiedzy o Polsce. Nie jest to łatwe mieszkając za granicą, jednak gdy człowiek zaopatrzy się w odpowiednie książki, wszystko staje się prostsze. Ignacego tata - z powołania i zamiłowania myśliwy, dba o to aby wiedza syna ze znajomości zarówno flory jak i fauny Polski, była na odpowiednim poziomie. Ostatnio ową wiedzę porządkowali i poszerzali studiując książkę Zwierzęta Polski Agencji Wydawniczej AWM.Zwierzęta Polski to pozycja w której znajdziecie wiele zaskakujących ciekawostek o zwierzętach zamieszkujących różne środowiska w Polsce. Krótkie i zwięzłe informacje na ich temat potrafią niejednokrotnie zadziwić. Odnajdziemy tu mnóstwo informacji o tym jak odżywiają się dane gatunki, jakie mają zwyczaje oraz jaką pełnią rolę w danym środowisku. Do tego duża ilość ilustracji, czyli to co przyciąga dziecka uwagę i dzięki czemu szybciej zapamiętuje fakty.       
Zwierzęta Polski to nie tylko książka z której każde dziecko dowie się wielu interesujących faktów o zwierzętach, to także świetna zabawa, ponieważ pozycja ta została wydana w formie książeczki zadaniowej. W mistrzowski sposób AWM połączyło sporą dawkę wiedzy z ciekawymi i przede wszystkim absorbującymi dzieci ćwiczeniami. Dokonali tego dodając do książki aż 210 naklejek, którymi należy uzupełnić poszczególne strony. Dzięki temu książka nie jest (z punktu widzenia dziecka) kolejną nudną lekturą a ciekawym spędzeniem czasu na zabawie i oczywiście co najważniejsze nauce. Osobiście co mi się najbardziej spodobało w książce, to jej budowa. Przemyślany plan działania, który widać na pierwszy rzut oka. Zwierzęta prezentowane w książce zostały podzielone według środowiska w którym żyją. Dzięki temu w bardzo łatwy i szybki sposób można odnaleźć potrzebną nam informację bez zbędnego wertowania stron. Taki zabieg wprowadza czytelnikowi już skategoryzowaną wiedzę, co znacznie ułatwia jej przyswojenie. I tak odnajdziemy tu ciekawostki na temat zwierząt zamieszkujących lasy, łąki i pola, jeziora, stawy i rzeki, gospodarstwa, miasta, Morze Bałtyckie, góry oraz mieszkania.  


W książce znajdują się m.in informacje na temat szybkości poruszania się łosi, przeczytamy czym żywią się świstaków, odnajdziemy podział motyli, dowiemy się jaką rolę w środowisku odgrywają pszczoły a jaką stonka. W końcu nauczymy się nazywać i wyróżniać tzw. piętra lasu oraz odróżniać tropy zwierząt. To tylko kilka przykładów z setek informacja jakie książka zawiera.Ignaś bardzo lubi zwierzęta oraz książki a jak mamy połączenie tych dwóch elementów w jednym, plus do tego ekstra bonus w postaci ciekawych zadań i łamigłówek to wiem, że radość i długie godziny spędzone nad lekturą murowane :-) Książka towarzyszy mu od miesiąca i nadal z radością po nią sięga :-)     


Na końcu książki zamieszczony został quiz wiedzy Czy wiesz że..., dzięki któremu dzieci mogą sprawdzić ile zdołały zapamiętać z przerobionej pozycji.


Gorąco polecamy!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo AWM

Komentarze

 1. Też ją mamy jest super...tylko córka musi jeszcze trochę na nią poczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie książeczki a Dusia kocha zwierzęta :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie u nas :-) uwielbiamy zwierzęta i książki, a połączenie tych dwóch rzeczy w jednym jest zawsze sporą frajdą :-)

   Usuń
 3. My też mamy sporo książek o zwierzętach, bo również polujemy, tylko z aparatem :) Czekają na swój czas. Wasza propozycja zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.